Esra Zeynep Yücel kim merak edildi. Esra Zeynep Yücel nereli? Esra Zeynep Yücel kaç yaşında? Müzisyen Esra Zeynep Yücel adlığı eğitim ile dikkatleri üzerine topladı.

Esra Zeynep Yücel kim merak edildi. Esra Zeynep Yücel nereli? Esra Zeynep Yücel kaç yaşında?

Müzisyen Esra Zeynep Yücel adlığı eğitim ile dikkatleri üzerine topladı. Peki ama Esra Zeynep Yücel kimdir? İşte hakkında tüm merak edilenler;

Esra Zeynep Yücel Kimdir?

1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra ekonomi alanında master yapmıştır. Daha sonra ise Amerika’da Stanford Jazz Akademisi’ne girmiştir. Amerika, İskoçya ve Hollanda'da önemli kişilerden müzik eğitimi almış ve Türkiye'ye dönmüştür.

Esra Zeynep Yücel 2017 yılında, ünlü ABD'li jazz vokalistlerinden biri olan Lena Seikaly ile çalışmalar yaparak dikkatlerini üzerine topladı.

Frank Sinatra'nın 10 şarkısını seslendirdiği “Dear Frank” adlı proje albümü büyük ilgi gördü. 2019 yılında, ekibi ile birlikte "Tribute to Frank Sinatra" projesi kapsamında jaz müzik tutkusunu tanıtmak üzere Türkiye turnesine çıktı.

Berklee College of Music ve New England Conservatory’de çalışmalar yapıp, New York Metropolitan Müzesi’nde sahne aldı. Zorlu Center, İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, Ankara Meb Şura Salonu gibi yerlerde canlı performanslar sergiledi.