Bir dönem sunduğu Kısmetse Olur programıyla magazin gündeminden düşmeyen ama bir anda ortadan kaybolan Seda Akgül ortaya bir çıktı pir çıktı.

Bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden biriydi Seda Akgül. 1971 doğumlu Seda Akgül aslında bir spiker. TED Ankara Koleji ve Hacettepe İngilizce bölümlerini bitiren Seda Akgül sonrasında Cumhurbaşkanlığında çalıştı. Mütercimlik ve tercümanlık yapan Seda Akgül sonrasında soluğu İsveç Üniversitesi’nde aldı ardından Brüksel’de Avrupa Birliği gazeteciliği eğitimi aldı. 2044 yılında da Washington’da staj gördü. Böylesi şaşalı bir kariyer başlangıcının ardından TRT sınavlarına giren Seda Akgül, burada spikerliğe başladı. TRT çıkışlı bir spiker olan Seda Akgül’ün bir sonraki durağı ise TV 8 oldu. Acun Ilıcalı’nın satın almadan önceki döneminde TV 8’ de, politika ağırlıklı programlar sunan Seda Akgül bir yandan da öğretim görevlisi olarak çalıştı. Sonrasında Star Tv’ye geçen Seda Akgül için her şeyi değiştiren olan Kanal D’ye geçişi oldu.

POLİTİKADAN EVLENDİRME PROGRAMINA

Seda Akgül’ün bu denli ciddi yapımların ardından soluğu bir evlendirme programında alması herkesi şaşkına çevirmişti o dönem. Kanal D ekranların yayınlanan Kısmetse Olur adlı evlendirme programının sunuculuğunu üstlenen Seda Akgül, o dönemin en çok konuşulan isimlerinden biriydi. Gerek Kısmetse Olur’daki performansı, gerekse sosyal medyadaki cesur paylaşımlarıyla adından söz ettiren Seda Akgül 2016 yılında Avram Habib ile evlendi aynı yıl içinde de boşandı. 2 adet kitap yazdıktan sonra ortalardan kaybolan Seda Akgül sonrasında ekranlardan kayboldu adeta. Ancak sosyal medyada fazlasıyla aktif.

SURVIVOR SUDE’YLE GÖREN ŞAŞTI KALDI

Kariyerine ana haber spikerliği ile başlayan sonrasında bir magazin figürüne dönüşen Seda Akgül’ün son halini görenlerin küçük dili tutuldu. Geçtiğimiz günlerde 25 kilo verdiğini, 2.Sayfa programında anlatan Seda Akgül ‘vücudumda sarkma yok’ çıkışıyla herkesi şaşırtmıştı. Seda Akgül şimdi de son paylaşımıyla gündeme geldi. 50 yaşındaki ünlü isim son paylaştığı fotoğraftaki haliyle herkesi şoke etti. Estetik, botoks söylemlerinin yanında bir detay vardı ki kimsenin dikkatinden kaçmadı. O da Seda Akgül’ün, şimdilerde Survivor 2022 All-Star parkurlarda ter döken Sude Burcu’ya olan benzerliği.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest