Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe’den ayrılacağı iddialarına yanıt verdi.

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş maçında sahasında Sevilla ile karşılaşma hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de, Teknik Direktör Jorge Jesus Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Sevilla ile ilk karşılaşmalarında yaşanan mağbuliyet sonrasında turu geçeceklerine inandıklarını dile getiren teknik adam, yarın iyi bir takıma karşı ikinci maçı oynayacaklarını ve 2-0’lık bir dezavantajlı skorlarının olduğunu dile getirdi. Sevilla’nın turnuvadaki en iyi takımlardan olduğunu ifade eden Jorge Jesus Sevilla’nın 6 kere turnuvayı kazandığına değindi ve şanslarının da devam ettiklerine inandıklarını ifade etti. Taraftarın desteğinin çok önemli olduğunu belirten Fenerbahçe Teknik Direktörü, rakibe saygı duyduklarını ve üst seviyede olduklarını bildiklerini ancak Fenerbahçe’nin de hala söyleyecek sözü olduğunu aktardı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan ‘Fenerbahçe’den ayrılacak’ iddialarına da Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yanıt verdi. Teknik adam Jesus, kendisine yöneltilen sorunun maçla ilgisiz olduğunu belirtken yanıtlama ihtiyacı hissettiğini de söyledi ve Mayıs ayında kontratının bittiğini herkesin bildiğini, konu ile ilgili de başka bir yorum yapmak istemediğini dile getirdi.

“Turu geçmek için gole ihtiyacımız var ve bunun için çalışıyoruz…”

Portekizli teknik adam Fenerbahçe’nin turu geçmek için gol atmasına ihtiyacı olduğunu ifade ederken, ilk maçta ilk 45 dakikanın düşündüğü gibi geçtiğini ve taktiksel anlamda iyi ve güçlü bir görüntü sergilediklerini belirtti. Jesus, maçın ikinci yarısında taktiksel olarak iyi olmayı beceremediklerini söylerken, pozisyonları değerlendiremediklerini ve rakibin 2 pozisyonu değerlendirdiğine de değindi. Sevilla gibi bir rakibin karşısında oynamayınca da faturanın ağır olduğunu aktaran Jorge Jesus, turu geçmek için gol atmaya ihtiyaçları olduğunu ve bunun için de sıkı bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!

Tecrübeli teknik adam Lincoln’ün sakatlanmasının ardından Jayden Oosterwolde’ye şans verebileceğine de değinirken, Jayden’in değerine çok inandıklarına, Jayden’in geleli çok olmadığına ve sisteme uyum sağlaması gerektiğini ekledi. Öte yandan Jorge Jesus, takım içinden ziyade Jayden’in sosyal hayata da uyum sağlaması gerektiğini belirtirken Jayden’in geldikten sonra hasta olduğunu ve antrenmanların bazılarını kaçırdığını da hatırlattı. Portekizli teknik direktör, Jayden’in hasta olduğu süreçte Lincoln’ün çok iyi bir performans sergilediğini ve hangi pozisyonda oynarsa oynasın son derece iyi bir görev yaptığını söylerken, bu performansın da pozitif olarak kendisine de sürpriz olduğunu ancak sezon sonuna kadar ondan faydalanamayacaklarını ifade etti.

Turu geçmek için ilk golü atmalarının gerektiğinin altını çizen sarı lacivertli çalıştırıcı, turu geçmek için güçlerinin olduğuna inandıklarını ancak ilk maça kıyasla işlerinin daha zor olduklarını bildiklerini aktarırken, turnuvanın başında ilk maçtan önce beklentilerinin olduğunu şu an da işlerinin zor olduğunu söyledi ve inançlarının da devam ettiğini ifade etti. Jorge Jesus, riskin limitlerinde oynamaları gerektiğini ancak bu şekilde turu geçebileceklerini ve ilk golü atmalarının da kendileri için ideal bir senaryo olacağını aktardı.

Diğer bir yandan yaptığı açıklamada rakip takıma da değinen Teknik Direktör Jesus, rakım takım oyuncularının karşılaşmanın her anında oyunu kontrol edebileceğini dile getirdi ve Sevilla’nın da gerekince maçı çok iyi kontrol eden bir takım olduğunun da altını çizdi. Çok yii ve yüksek seviyede oyuncuları olduğundan bahseden Jesus, oyuncuların her durumda sakin kalabileceğini söylerken de kendilerinin onlara problem üretebileceklerini bildiklerini belirtti. Portekizli çalıştırıcı, maç içerisinde şansa ihtiyaçlarının olacaklarını ancak şans için de çok çalışmanın ve peşinden gitmenin de önemli olduğunu vurguladı.

Lincoln Henrique’nin sol ön çapraz bağlarında yırtık tespit edilmesinin ardından operasyon geçireceğinin açıklanması için de ‘Takım için büyük kayıp’ diyen Fenerbahçeli teknik adam, Lincoln’ün yokluğuna üzüldüğünü ve yokluğunun da dezavantaj olacağını söyledi.

Son olarak, Sevilla karşısında oynayacakları sistemin ne olduğunun sorulmasının üzerine Jorge Jesus, 4 maçta 3’lü sistemle oynadıklarını ve taktiksel anlamda bu tercihi yaptıklarını söylerken, sezon başındna beri Avrupa’da oynadıkları maçlarda arkada 3’lü oynadıklarını ve bu sayede de 7 galibiyet 3 beraberlik aldıklarını açıkladı. Maçta nasıl bir sistemle oynayacaklarını ‘Göreceğiz’ olarak nitelendiren tecrübeli teknik adam, oyuncuların her sisteme alıştıklarını ve her sistemi de uygulayabildiklerini vurguladı.