Galatasaray Başkanlık seçiminde adaylardan biri olan Metin Öztürk, kulübün son zamanlarda tartışmalara sebep olan başkanı Mustafa Cengiz'i eleştirdi. Beşiktaş'ın 1959'dan önceki 2 kupasını saydırarak çakma bir yıldız kazandığını kaydeden Öztürk, "1959 önc

Galatasaray camiası son zamanlarda Başkan Mustafa Cengiz'in futbolcular hakkında yaptığı, "Şereflerini ve haysiyetlerini hatırlamaları lazım" şeklindeki açıklamasıyla çalkalanıyor. Futbolculara yönelik kullandığı ağır ifadeler nedeniyle eleştiri oklarına hedef olan Başkan Mustafa Cengiz'in görevinden çekilmesine yönelik çağrılar yapılıyor. Kulübün 22 Mayıs'ta düzenlenecek başkanlık seçimi öncesi adaylar netleşmeye başladı. Burak Elmaz, Metin Öztürk, Tuncer Hunca ve Eşref Hamamcıoğlu başkanlık görevini üstlenmek için aday olduklarını açıkladı.

"Bütün imzalar tamam, seçime hazırız"

Sarı kırmızılı kulübün başkan adaylarından olan Metin Öztürk, futbol gündemine dair önemli açıklamalar yaptı. 22 Mayıs'ta çoğunluk sağlanamaması halinde seçimin 29 Mayıs'ta kesinlikle gerçekleşeceğini kaydeden Öztürk, 44 kişilik kurulların belirlendiğini ve gerekli tüm imzaların hazır olduğunu aktardı. Herhangi bir grupla birleşmeyi düşünmediğini ifade eden Öztürk, kulübü içine düştüğü ciddi finansal krizden çıkarmak için çabalayacaklarını söyledi. 

"Mustafa Cengiz, kendisinden önceki başarıların ekmeğini yedi"

Başkan Mustafa Cengiz'in kulübe büyük imkanlarla geldiğini kaydeden başkan adayı Metin Öztürk, "Sayın Dursun Özbek'in kurduğu takım şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı, takıma Fatih Terim geldi. Sanki bunlar hep onun başarısıymış gibi lanse edildi" diye konuştu.

Başkan Cengiz'in göreve geldiği dönemde Şampiyonlar Ligi'nden kulübün kasasına 30 milyon euro ve Ndiaye'nin satışından 16 milyon euro geldiğini vurgulayan Öztürk, sermaye artışından kazanılan 150 milyon lirayı da hatırlattı. Adeta kucağına düşen tüm bu imkanlara rağmen kulübün mali anlamda çok kötü yönetildiğini kaydeden Öztürk, bu durumu düzeltmek istediklerini söyledi.

A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü

"Beşiktaş'ın çakma bir yıldızı var"

Galatasaray'ın en önemli markalardan biri olduğunu belirten Metin Öztürk, ligdeki ezeli rakipleriyle ilgili de konuştu. Fenerbahçe'nin 3 yıldız, Beşiktaş'ın çakma 2 yıldız ve Trabzonspor'un da 1 yıldızla mücadeleye devam ettiğini belirten Öztürk, hedeflerinin Galatasaray'a 5'inci yıldıız kazandırmak olduğunu ifade etti. Beşiktaş'ın 1959'dan önceki 2 kupasını saydırarak resmi şampiyonluk sayısını artırdığını aktaran Öztürk, "1959 öncesi muhtarlar kupası saydırma saçmalıklarıyla işimiz olmaz" yorumunu yaptı.