Tartışmaların odağına yerleşerek başlamadan sona eren Avrupa Süper Ligi projesiyle ilgili Galatasaray'ın efsane futbolcuları Cevad Prekazi ve Tarık Hodzic yorum yaptı. İşte iki efsanenin tartışmalar yaratan organizasyonla ilgili görüşleri...

Tartışmalara neden olan ve henüz başlamadan sona eren Avrupa Süper Ligi ile ilgili bir yorum da Galatasaray'ın efsane futbolcuları Cevad Prekazi ve Tarık Hodzic'den geldi. Hem sarı kırmızılılarda hem de Partizan'da önemli başarılar elde eden Prekazi, söz konusu organizasyonun tek amacının daha fazla para kazanmak olduğunu söyledi. Prekazi, bu organizasyonun fikir babalarının henüz kurulma duyurusunun üzerinden 24 saat geçmeden büyük bir tokat yediğini aktardı. 

"Futbol camiası tatsız bir deneyim yaşadı"

İngiltere'deki futbolseverlerin Avrupa Süper Ligi'nin protesto etmek için sokkalara döküldüğünü hatırlatan Prekazi, bundan son derece memnun olduğunu dile getirdi. UEFA'nın bu girişimle ilgili davranış şeklinin hoşuna gittiğini aktaran Prekazi, dev takımların hocalarından gelen açıklaamaların da kendisini sevindirdiğini söyledi. Futbol camiasının son bir yıldır salgınla mücadele ettiğini kaydeden Prekazi, Avrupa Süper Ligi gibi tatsız bir deneyimin yaşandığını ve geçtiğini vurguladı.

Tarık Hodzic: "Küçük takımlar, büyük oyuncular yaratır"

Başlamadan sona eren Avrupa Süper Ligi'nin adeta futbol üzerinde hakimiyet göstermeye çabalayan faşizan bir girişim olduğuna değinen Tarık Hodzic ise küçük futbol kulüplerinin köşeye itilmesinin kabul edilemeyeceğini aktardı. UEFA ve FIFA'nın bu konudaki tutumunun hoşuna gittiğini belirten Hodzic, "Küçük kulüplerden büyük oyuncular doğar, küçük kulüplere böyle bir muamele yapılamaz" yorumunu yaptı.

"Galatasaray, Kızılyıldız ve Dinamo Zagreb neden hesaba katılmıyor?"

Trabzonspor'da Gözler Sergen Yalçın'a Çevrildi! Bordo Mavililerin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu mu? Trabzonspor'da Gözler Sergen Yalçın'a Çevrildi! Bordo Mavililerin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu mu?

Hayali futbolculuk olan küçük torununun Galatasaray ya da Real Madrid gibi kulüplerde top koşturmak istediğini belirten Hodzic, "Torunuma bu takımlarda top koşturamayacağını nasıl söylerim?" dedi. Futbolun temel elementlerinden biri olan taraftarların görüşlerinin görmezden gelinemeyeceğinin altını çizen Hodzic, bu projenin dünya futbolu açısından bir felaket olacağını ama neyse ki önlendiğini kaydetti. Avrupa'da kupa kazanmış Galatasaray, Kızılyıldız ve Dinamo Zagreb'in neye göre dışarda bırakıldığını sorgulayan Hodzic, organizasyonun bütünüyle maddi kaygılar gözetilerek oluşturulduğunu aktardı.