Son dakika gelişmesi! Geçtiğimiz sezon küme düşerek büyük hüsran yaşayan İzmir ekibi Göztepe resmen satıldı! Göztepe futbol kulübü resmen yabancı iş adamına satıldı. Peki ne kadara satıldı?

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!

Satış bedeli ne? Göztepe'yi kim satın aldı? Göztepe Futbol Kulübü'nün satışı resmen gerçekleşti ve artık haftaya açıklanması bekleniyor. Göztepe futbol kulübünün satışına dair tüm detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Süper Lig'de bu sezon gösterdiği kötü performansın ardından küme düşen İzmir ekibi Göztepe resmen satıldı. Kulüp el değiştiriyor. Süper Lig'den düştükten sonra talipleri artan Göztepe'nin yeni sahibi Danimarkalı iş ve spor adamı Rasmus Ankersen oldu! Daha önce Rus milyarder ve İngiltere Premier Lig'in dev kulüplerinden Chelsea'nin yaptırımlardan önceki eski sahibi olan Roman Abramovic'e satılacağı iddia edilen Göztepe'nin yeni sahibi bir Danimarkalı oldu.

Süper Lig'de Başkan Mehmet Sepil'in istifasının ardından satılacağı iddiaları sık sık gündeme gelen Göztepe Futbol Kulübü, Danimarkalı genç iş insanı, 39 yaşındaki Rasmus Ankersen'e satıldı. Daha önce Abramovic'in de Göztepe ile ilgilendiği iddiaları gündeme gelmiş ancak herhangi bir girişimin olmadığı ortaya çıkmıştı.

GÖZTEPE'NİN YENİ SAHİBİ DANİMARKALI

Ve imzalar resmen atıldı! Önümüzdeki hafta itibariyle resmi açıklamaların yapılması, Göztepe'nin yeni sahibi Rasmus Ankersen'in resmiyette kulübü devralması bekleniyor. Rasmus Ankersen ile ilgili sosyal medyada araştırmalar da hız kazandı. Türk Futbolseverler Göztepe'nin yeni sahibi olan genç Danimarkalı iş ve spor insanının kim olduğunu merakla araştırıyorlar. Rasmus Ankersen 39 yaşında ve genç bir iş insanı. Londra'da yaşayan ve Londra merkezli bir spor yatırım şirketi olan Sport Republic'in CEO'su hem de kurucu ortağı olan Ankersen, genç yaşına rağmen sıradışı yatırımcı kişiliğiyle ön plana çıkıyor. 

Rasmus Ankersen'in Göztepe'nin küme düştüğü Altay maçında da tribünde olduğu bilgisi yer alıyor. Ayrıca Danimarka ligi ekiplerinden Midtjylland'ta takım sorumlusu olan Ankersen, ardından İngiliz ekibi Brendford'da görev almış ve bu takımı da Premier Lig'e çıkarma başarısı göstermiştir.

Ortağı olduğu fonla 2022 yılında Southampton'ın sahipleri arasına giren Ankersen, 6 aydır Göztepe'nin satın alınması sürecini yürütüyor. Bu süreçte Ankersen'in birden fazla kez İzmir'e geldiği ve görüşmeleri bizzat yürüttüğü ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta Mehmet Sepil ile Rasmus Ankersen'in resmi imzaları atarak Göztepe'nin devir işlemlerini resmi olarak duyurmaları bekleniyor. Göztepe Futbol Kulübü'nün satış bedeliyle ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.