Ünlü şarkıcı Mabel Matiz'in ödülünü klibi nedeniyle son anda iptal eden GQ'ye tepkiler sürerken ünlülerde nasibi aldı!

Ünlü sanatçı Mabel Matiz sosyal medya hesabından 1,5 ay önce ödül vermek için davet edildiği GQ Türkiye ödül töreninde Karakol klibindeki sansür nedeniyle sahneye çıkarılmadığını duyurdu. Matiz'in paylaşımının ardından tepkiler çoğalınca GQ Türkiye açıklama yapmak zorunda kaldı.

GQ Türkiye açıklamasında organizasyondan kaynaklı bir sıkıntı olduğunu söyleyerek "Mabel Matiz'i üzdüğümüz için özür dileriz" ifadelerini kullandı.

Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar

Ünlü müzisyen Mabel Matiz'in yaz aylarında yayınladığı Karakol adlı şarkısının klibi LGBTİ+ içerdiği iddiaları ile sansürlenmişti. Mabel Matiz, dün akşam sosyal medya hesabından GQ Türkiye ekibinin, Karakol isimli klibi nedeniyle ödül vermekten son anda vaz geçtiğini ve sahneye çıkartmadıklarını duyurdu.

Durumun açığa çıkması sonrası sosyal medyada geceye katılan ünlü isimler de tepki verdi. Ancak bu durum sosyal medya kullanıcı tarafından ikiyüzlüce bulundu. Kullanıcılar "Turkuaz yayın grubunun ödül törenine, kapaklarına, after partylerine koşanlar şimdi kalkmışlar olay üzerinden hak hukuk diyor" diyerek tepki gösterdi.

GQ Türkiye tepkilerin ardından yayınladığı açıklamada "Yaşanan talihsizlikle ifade edildiği şekilde bir kastımız olmasa da son derece nazik bir dille organizasyondan kaynaklanan hatamızı ortaya koyan sevgili Mabel Matiz'i üzdüğümüz içim özür dileriz. Bize her daim ilham veren Mabel'i anlıyoruz, bir arada, güzel ve aydınlık bir gelecek hayalini paylaşıyoruz" diyerek durumu inkar etti.