Hakan Ural sabah programında Montrö'yü yorumlaması olay oldu. Kanal İstanbul hakkında konuşan Hakan Ural'ın askere gitmemek için aldığı çürük raporu gündem oldu.

Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü
Hakan Ural sabah programında Montrö'yü yorumlaması olay oldu. Kanal İstanbul hakkında konuşan Hakan Ural'ın askere gitmemek için aldığı çürük raporu gündem oldu. Peki Hakan Ural kimdir?

Sahte çürük raporu almaktan hapis yatan Sibel Can'ın adı skandallarla anılan eski kocası Hakan Ural'ın Kanal D'de sabah yayınlanan "Neler Oluyor Hayatta" programında Amirallerin bile konuşmasının yasak olduğu Montrö hakkında yorum yapınca sosyal medyada gündem oldu. 

Peki Hakan Ural Kimdir?10 Mayıs 1967 doğumlu Hakan Ural'ın babası şarkıcı Selçuk Ural'dır. Hakan Ural'ı babası, 16 yaşına kadar kabul etmedi. 17 yaşına geldiğinde ise babasının velayetine geçti.

Anneannesinin evinde büyüyen Hakan Ural, çocukluğunda ayakkabı boyayıp, elektrikçide çalıştığı ve su sattığını söyledi. 16 yaşında mankenlik yapmaya başladı. Daha sonra okul için Amerika’ya gitti. 21 yaşında Türkiye'ye döndüğünde Sibel Can ile evlendi ve iki çocuk yaptı. Sibel Can'ı dövdüğü ve Sibel Can ile adı çıkan eski manken Karahan Çantay'ı mafya tutarak tehdit ettiği haberleri ile gündem oldu.

İlk olarak Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk ardından da Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi isimlerle oynadığı filmlerle tanındı.

Sibel Can ile evliliği süresince emlakçılık yapan Ural, 1999 yılında askerden kaçmak için sahte çürük raporu almaktan  10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra ise 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası'ndan yararlandı ve cezasının 5'te 2'sini yattıktan sonra tahliye edildi ve askere alındı.2010 yılında Metro grubunun cinayetten müebbet yine ve Türkiye'den kaçan sahibi olan Galip Öztürk'e ait otellerin genel koordinatörlüğünü üstlendi.

2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan Kod Adı: K.O.Z. filminde oynadı.