TRT 1 bu sezon ekranlarda birbirinden iddialı yapımlarla fırtına estiriyor. Özellikle Uyanış Büyük Selçuklu, Gönül Dağı, Masumlar Apartmanı ve yeni başlayan Teşkilat yayınlandıkları gün zirvenin sahipleri oluyorlar.

"Yalı Çapkını" Dizisi İçin Yapılan Suç Duyurusu Sonrası Soruşturma! "Yalı Çapkını" Dizisi İçin Yapılan Suç Duyurusu Sonrası Soruşturma!
TRT 1 bu sezon ekranlarda birbirinden iddialı yapımlarla fırtına estiriyor. Özellikle Uyanış Büyük Selçuklu, Gönül Dağı, Masumlar Apartmanı ve yeni başlayan Teşkilat yayınlandıkları gün zirvenin sahipleri oluyorlar. Şimdi bunlara bir yeni dizi daha ekleniyor. TRT 1 Ramazan ayında yayınlanacak olan yeni dizisi Mavera başlıyor. Daha ilk tanıtımı ile ilgi uyandırmayı başaran Mavera dizisi kadrosu ve konusu ise şöyledir:Mavera dizisi oyuncuları kimler?

Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda Görkem Sevindik, Demircan Kaçel, Adrian Can, Handan Yıldırım, Alkan Kızılırmak, Hadal Köyel, Arben Akış, Musa Can Pekcan, Sedat Mert, Volkan Uygun, Mehmet Ali Aysin, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Duygu Şen, Mehmet Korhan Fırat, Recep Usta, Sinan Tuzcu, Ferit Kaya, Zara, Hasan Küçükçetin, Tansel Öngel, Korel Cezayirli  gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Hâce Ahmed Yesevi’nin hayatını konu edinen Mavera dizisi için TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren paylaşımda bulunarak  ''Önünüzde Hâce oldu mu gönlünüzde korku olmazdı. İşte bizim hikâyemiz o yolda başladı. Hâce Ahmed Yesevi’nin hayatını ele aldığımız yeni dizimiz “Mavera”, Ramazan ayı boyunca TRT 1 ekranında olacak.'' ifadelerine yer verdi.Mavera dizisi ne zaman başlayacak?

ES Film tarafından yapımcılığı üstlenilen ve Türk mutasavvıf Hoca Ahmed Yesevi’yi konu edinen Mavera dizisi ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarında 12 Nisan Pazartesi günü saat 23:45’te başlayacak. Ramazan ayı boyunca  hafta içi her gün 23:45'te yayınlanmaya devam edecek.