Müge Anlı ve Esra Erol şimdi yandı. RTÜK tüm gündüz kuşağı programlarına göz dağı verdi. Kurunun yanında yaşta yanacak. Peki Gündüz kuşağı programları yayından kaldırılıyor mu?

Müge ve Esra’da yandı! Gündüz kuşağı yayından kaldırılıyor, hepsinin ipi çekildi, tek tek gidecekler! Gündüz kuşağında ekrana gelen Müge Anlı, Esra Erol, Didem Arslan Yılmaz’la vazgeçme, Fulya ile Umudun olsun gibi birçok programa RTÜK adeta gözdağı verdi. Sık sık çarpık ilişkiler nedeniyle gündeme gelen ve Geçtiğimiz günlerde cinsel içerikli video skandalı ile adeta sosyal medyanın gündemine oturan programlar uyarı aldı. Programların bu şekilde devam etmesi halinde yayından kaldırılacağı iddiaları da gündemde. Peki Müge Anlı yayından kaldırılacak mı? Esra Erol'da yayından kaldırılıyor mu? Hangi gündüz kuşağı programları kaldırılacak?

RTÜK gündüz kuşağı programları yayınlayan 7 kanala gözdağı verdi. Aralarında Müge Anlı ve Esra Erol gibi sevilen programlarında aralarında bulunduğu gündüz kuşağı yayınlarının sonu geldi gibi görünüyor. Özellikle aile içi olaylara giren ve ilişkileri ekrana taşıyan programların tek tek fişi çekilecek. İzleyiciler ise bu karara isyan etti. Özellikle Müge Anlı ve Esra Erol’un yayından kaldırılacak olması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Peki Müge Anlı yayından kaldırılacak mı? Esra Erol'da yayından kaldırılıyor mu? Hangi Gündüz kuşağı programları kaldırılacak?

RTÜK 7 KANALI UYARDI

Gündüz kuşağında program yayınlayan 7 kanala RTÜK tarafından uyarı yazısı gönderildi. ATV, Kanal D, FOX, Beyaz TV, Star TV, TV 8, Show TV'nin aralarında bulunduğu kanallara gönderilen yazıda “Bu tür yayınların geneli değerlendirildiğinde, içeriği oluşturan konuların daha çok eşlerin birbirlerini aldatması, çarpık ilişkiler gibi toplumun millî ve manevi değerleri ile bağdaşmayan ve Türk aile yapısına uymayan olaylar üzerine odaklandığı tespit edilmiştir" denildi.

muge-anli-ve-esra-erolda-yandi-gunduz-kusagi-yayindan-kaldiriliyor-hepsinin-ipi-cekildi-tek-tek-1

HEPSİ YAYINDAN KALDIRILABİLİR

RTÜK tarafından yapılan bu hamlenin ardından “Gündüz kuşağı programları yayından kaldırılıyor mu” sorusu gündeme geldi. Müge Anlı, Esra Erol, Didem Arslan Yılmaz’la vazgeçme, Fulya ile Umudun olsun, Serap Paköz ve Söylemezsem Olmaz gibi programlar için tehlike çanları çalıyor. İzleyenler ise özellikle Müge Anlı’nın programının da bu kapsama alınması nedeniyle son derece tepkili. Müge Anlı dışındaki tüm programların çöp olduğunu söyleyenler olduğu gibi Esra Erol’u savunanlar da var. Bazı izleyiciler ise bu ailelerin ithal olmadığını, zaten var olduğunu ve programların onları ekrana taşımasında bir sakınca olmadığını savunuyor.

muge-anli-ve-esra-erolda-yandi-gunduz-kusagi-yayindan-kaldiriliyor-hepsinin-ipi-cekildi-tek-tek-3

Batu Alıcı Ne Kadar Kazandı? 1 Milyon TL Soruya Cevap Verdi Mi? Batu Alıcı Ne Kadar Kazandı? 1 Milyon TL Soruya Cevap Verdi Mi?

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN TEPKİ GÖSTERDİ

TV ekranlarında gündüz kuşağı programları için RTÜK tarafından yapılan uyarıya bir tepki de Armağan Çağlayan’dan geldi. Sosyal medya hesabından konu hakkında bir paylaşım yapan Çağlayan, "RTÜK gündüz programları için bütün kanalları uyarmış. Ekrana çıkan vakaların ‘Türk aile yapısına’ uyumadığını söylemiş. E o programlar çıkan aileler ‘ithal’ mi? Ocak ayına hepsi kalkar. Yapımcılar şimdi kara kara yeni format arıyor" dedi.