Namal; 1. 64 boylarında ve yaklaşık 55 kg ağırlığındadır.

Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı! Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı!
Namal; 1.64 boylarında ve yaklaşık 55 kg ağırlığındadır.

Özgü Namal Nereli?


Kurtlar Vadisi dizisiyle ün kazanan Özgü Namal İstanbul doğumludur. Oktay Kaynarca ve Ahmet Serdar Önal gibi isimlerle evlilik yaşamıştır.

Özgü Namal Kaç Yaşında?


Özgü Namal; 28 Aralık 1978 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oğlak burcu olan Namal’ın; güncel tarih itibariyle 43 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Özgü Namal Dizileri


1998 yılında Bir Filiz Vardı isimli dizide Genç Filiz karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Özgü Namal, yine aynı yıl içerisinde Affet Bizi Hocam adlı dizide Nehir karakterini canlandırmıştır. 1998 – 2001 yılları arasında ise ATV ekranlarında izleyici ile buluşan İkinci Bahar’da rol alan Namal, 1999 yılında ise Kerem adlı dizide Ayla karakterini canlandırmıştır. 2000 yılında Zeliha karakteriyle Karate Can’da ve Ayten karakteriyle Fosforlu Cevriye’de rol alan Özgü Namal, 2001 yılında ise Yeditepe İstanbul’da Duru karakterini canlandırmıştır.

2001 yılında Cinlerle Periler adlı dizide rol alan Namal, burada Zeynep karakterini canlandırmıştır. 2002 yılında ise Ahu karakteriyle Beşibiryerde’de izleyicilerin karşısına çıkan Namal, yine aynı yıl içerisinde Yorgiya karakteriyle Havada Bulut adlı dizide yer almıştır. 2002 yılında Sır Çocukları’nda canlandırdığı Zeynep karakteriyle Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülünü almaya hak kazanan Özgü Namal, 2004 yılında ise Sedef rolüyle Büyü’de oynamıştır. Yine 2004 yılında Anlat İstanbul’da Şenay karakterini canlandıran Namal, 2005 yılında da Organize İşler’de rol almıştır.

2003 – 2005 yılları arasında Kurtlar Vadisi isimli sevilen dizide rol alan Namal, burada Avukat Elif Eylül karakterini canlandırmıştır. Dizide Ali Candan (Polat Alemdar)’ın sevgilisi rolünü oynayan Özgü Namal, gösterdiği başarılı oyunculuk ile Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’ni almaya hak kazanmıştır. 2006 yılında Bebeğim adlı TV dizisinde yer alan Namal, burada Emel Erter karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl içerisinde yer aldığı Beynelmilel adlı dizide Gülendam karakterini canlandıran Özgü Namal, Uluslar arası İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmayı başarmıştır. 2006 yılında Polis’te Funda karakteriyle izleyiciler ile buluşan Namal, Sihirli Oyuncakçı ve Bratz’da Türkçe seslendirme yapmıştır.

2007 yılında Mutluluk’ta Meryem karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkan Namal, yine bir ödül ile başarısını taçlandırmıştır. 2008 yılında Nerede Kalmıştık adlı dizide konuk oyuncu olarak yer alan Özgü Namal, Güneş’in Oğlu’nda da Şule karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 2008 yılında İncir Çekirdeği’nde oynayan Namal, yine aynı yıl içerisinde O… Çocukları’nda yer almış ve En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilmiştir. 2008 yılında ekranlara gelen Benim Annem Bir Melek adlı dizide yer alan Özgü Namal, burada ise Durusu Can karakterine can vermiştir. 2009 yılında ise Masumlar’da yer alan Namal, bu dizide de Zeynep karakterini canlandırmıştır.

2009 – 2011 yılları arasında TRT ekranlarında izleyiciler ile buluşan Hanımın Çiftliği adlı dizide Güllü/ Serap karakterini canlandıran Namal, Mehmet Aslantuğ ve Caner Cindoruk gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2012 yılında Koyu Kırmızı adlı dizide Ümit karakteriyle yer alan Namal, 2013 – 2014 yılları arasında yayınlanan Merhamet adlı dizide de Narin karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Yalnız Kurt’ta Özgü Narman karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkan Özgü Namal, 2013’te de Bu İşte bir Yalnızlık Var’da oynamıştır. 2014 – 2015 yılları arasında ise Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı televizyon programında jüri üyeliği yapmıştır.