Samimi ve içten güzel oyuncu günlük hayatını hayranlarıyla paylaşmayı çok seviyor. Pelin Akil Nereli? Pelin Akil İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Samimi ve içten güzel oyuncu günlük hayatını hayranlarıyla paylaşmayı çok seviyor.

Pelin Akil Nereli?


Pelin Akil İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Makedon göçmeni olan güzel oyuncunun babası ise Boşnak’tır. Hayatının önemli bir kısmı İstanbul’da geçmiştir güzel oyuncunun. İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde iki yıl eğitim aldığı bilinen Pelin Akil ardından eğitimini Yeditepe Üniversitesinde Tiyatro bölümüne taşımış ve buradan başarı ile mezun olmuştur. Şimdilerde çekirdek ailesi ile birlikte hala İstanbul’da yaşamaktadır.

Pelin Akil Kaç Yaşında?


Pelin Akil 17 Nisan 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 34 çıkmaktadır. 2021 yılının Nisan ayında güzel oyuncu 35 yaşına girecektir. Nisan ayının 17’sinde doğan güzel oyuncunun burcu ise koçtur. 2016 yılında Anıl Altan ile evlenen güzel oyuncunun mutlu evliliği devam etmektedir. bu evlilikten ikiz çocukları dünyaya gelen çiftin hayatının büyük kısmı sosyal medyada paylaşılıyor. Hayranları ile tüm hayatını samimi biçimde paylaşan çift buradan verdiği reklamlar ile de kendilerine bir gelir elde ediyor.

Pelin Akil Dizileri


Pelin Akil 17 Nisan 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş henüz genç sayılan ve yeni dönem oyuncularındandır. Kısa sürede hızlı biçimde ün elde eden isimler arasında da yer almaktadır. Akademik alanda da kendini oyunculuk konusunda geliştirmiş isimlerdendir. Tiyatroya önem veren güzel oyuncu birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Bunula birlikte dizi ve film projelerinde de kendisi sık sık yer almaktadır. 2016 yılındaki evliliği ve sahip olduğu ikiz çocuklarından sonra televizyon ve oyunculuk sektöründeki çalışmalarına bir süre ara verse de güzel oyuncu hala aktif olarak oyunculuk yapmaktadır.

Pelin Akil ilk kez kamera önüne Arka Sıradakiler dizisi ile 2007 senesinde geçmiştir. Dizi 2011 senesine kadar sürmüştür. Ne kadar sevilen bir proje olduğunu ekranlarda yer aldığı uzun sezonlar göstermektedir. Güzel oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi ve dahil olduğu ilk projenin bu kadar beğenilmesi de kariyerindeki hızlı yükselişin anahtarı olmuştur.

2011 senesinde Arka Sıradakiler dizisinden sonra Kurt Kanunu isimli televizyon dizisinde Ballı Naciye karakteri ile rol almıştır Pelin Akil.

2011 senesinde Seksenler isimli televizyon dizisinde de rol almıştır güzel oyuncu. Bu dizi de şu an hala yeni bölümleri ile ekranlarda yer almaktadır.

2012 senesinde Suskunlar dizisi kadrosunda yer almıştır Pelin Akil. Dizi kadrosu ve senaryosu ile ekranların en sevilen projelerinden olmuştur. Bu dizide güzel oyuncu da tüm yeteneklerini en iyi şekilde sergilemiştir. Dizide Pelin Akil Nisan karakterine hayat vermiştir ve dizide çok önemli bir rolü canlandırmıştır.

Güzel oyuncunun en son katıldığı televizyon dizisi 2016 senesinde Aile İşi isimli dizidir. Ardından gelen evlilik ile güzel oyuncu uzun soluklu işlere dahil olmak istememiş daha çok sinema filmi projelerine yoğunlaşmıştır. Aile İşi isimli televizyon dizisinde güzel oyuncu Müjde karakterine hayat vermiştir.

2017 senesinde üç sinema filminde rol alan güzel oyuncu 2018 senesinde de bir sinema filminde rol almıştır. Çocuklarının doğumundan sonra ise televizyonla birlikte sinema filmlerine ara vermiştir Pelin Akil.

Henüz genç olan yetenekli ve sevilen bu ismin ilerleyen zamanlarda çok güzel projeler ile televizyonlara geri döneceğini umuyoruz.