Remzi Sanver Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor? Hangi Okuldan Mezun? Mason Mu?

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver'in Taylan Antalyalı konuşması büyük alkış aldı ve gündem oldu.

Spor 30.06.2021 - 01:36 30.06.2021 - 01:37 Ece Sahan

Galatasaray'lı Taylan Antalyalı LGBT'lilerin hak arayaşına verdiği destek nedeniyle linç edilmişti. Galatasaray Spor Kulübü oyuncusunu yedirmedi ve bugün çok ağır bir konuşma yaptı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver kimdir merak konusu oldu. Remzi Sanver bugün yaptığı konuşmasında hem söyledikleri ile hemde konuşma dili ile hayran bıraktı.

Remzi Sanver konuşmasında "Son iki gün içinde güdeme çok talihsiz, üzücü ve anlamsız bir gelişme yaşandı. Talihsiz, üzücü ve anlamsız ama bizim için çok önemli bir gelişmeydi. Galatasaray, değerlerini Türkiye'de bir aydınlanma geleneği olan lisesinden alır. Bu değerler arasında ifade özgürlüğü, hiç kimsenin kimliğinden dolayı ayrımcılığa uğramaması, kimliğinden dolayı ayrımcılığa uğrayanların yanında durmak için illa ki o kimliğe sahip olmamak gerektiğinin bilinci vardır.

Mesela kadın haklarını kadın olduğumuzdan veya kız çocuğu sahibi olduğumuzdan değil, insan olduğumuzdan savunuruz. Galatasaray’ın değerlerinde insanı sırf insan olduğundan dolayı yüceltmek vardır. İşte öyle bir perspektifle değerli sporcumuz Sayın Taylan Antalyalı’nın sosyal medyada bu yönde verdiği bir mesajdan dolayı muhatap olduğu demokratik eleştiri sınırlarının dışındaki ifadeleri en güçlü şekilde kınıyor, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak bu olayda tereddütsüz kendisinin yanında durduğumuzu ve dilerse hukuki süreçler de dahil olmak üzere her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.

Sevgili Taylan kardeşimiz. Galatasaray Yönetim Kurulu olarak, kulübümüzün mensubu olmanızla gurur duyuyor, büyük Galatasaray ailesinin bir evladı olarak sizi bağrımıza basıyor, sevgiyle selamlıyoruz." ifadelerini kullandı.

REMZİ SANVER KİMDİR?

7 Haziran 1970 Fatih doğumludur. Türk ekonomi profesörü olan Remzi Sanver, 1988 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumuştur. Defne ve Erdem adlı iki çocuğu vardır.

1 Nisan 2011 tarihinden Ağustos 2015'e kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi rektörlüğünü yürütmüştür. Ayrıca kendisi Fransa Bilimsel Araştırma Milli Merkezi'nde araştırma direktörü olarak görev yapmaktadır. 

1995 yılında yüksek lisans, 1998 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.  Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasında 2010 ve 2013 yılları arasında büyük üstatlık görevini yürüttü.

Ödülleri

Türkiye Bilimler Akademisi Genç Bilim Adamı Ödülü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mustafa Parla Vakfı, Bilimsel Araştırma Ödülü

Türkiye Bilimler Akademisi, Sosyal Bilimler Ödülü.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Entegre Doktora Programı Bursu

Türk Akademisi, Entegre Doktora Programı Bursu

REMZİ SANVER MASON MU?

Remzi Sanver, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası eski Üstad-ı Azam'ı olup 33. derece Mason'dur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@