Tiyatroya büyük önem veren usta oyuncunun birçok tiyatro oyununda rol aldı görülmektedir. 2004 senesinde başladığı kamera önü oyunculuk deneyimleri ile ekranlarda da yer almaya başlayan Tolga Güleç son derece etkileyici yapımlara yer alarak büyük bir hay

Tiyatroya büyük önem veren usta oyuncunun birçok tiyatro oyununda rol aldı görülmektedir. 2004 senesinde başladığı kamera önü oyunculuk deneyimleri ile ekranlarda da yer almaya başlayan Tolga Güleç son derece etkileyici yapımlara yer alarak büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden yetenekli oyuncu şimdilerde ekranların en sevilen yapımlarından biri olan Masumiyet isimli televizyon dizisinde rol alıyor.

Tolga Güleç Nereli?


Tolga Güleç İskenderun’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan oyuncunun aslen nereli olduğu ise bilinememektedir. Üniversite eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde oyunculuk üzerine aldığı bilinen yetenekli oyuncu profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı dönemlerde İstanbul’a gelmiştir. Şimdilerde hala aktif olarak oyunculuğa devam eden Tolga Güleç İstanbul’da yaşamaya devam etmektedir.

Tolga Güleç Kaç Yaşında?


Tolga Güleç 20 Eylül 1981 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 49 çıkmaktadır. 2021 yılının Eylül ayında Tolga Güleç 50 yaşına girecektir. Eylül ayının 20’sinde doğan usta oyuncunun burcu ise Başaktır.

Tolga Güleç Dizileri


İskenderun’da doğan Tolga Güleç üniversite eğitimini İzmir’e Dokuz Eylül Üniversitesinde oyunculuk alanında tamamlamıştır. Çocukluk ve gençlik yıllarından beri oyunculuğa ilgi duyan usta oyuncu bu alanda çabalarına devam etmiş ve sonunda başarıyı yakalamıştır. Oyunculuk ve sanata olan ilgisinin yanında Tolga Güleç için tiyatro çok önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple yetenekli oyuncu birçok tiyatro oyununda yer almıştır. Kendisini sahnede başarı ile sergileyen yetenekli oyuncu bu yeteneklerini kamera önünde de 2004 senesinden beri sergilemektedir. Televizyonların birçok unutulmaz yapımında kendisinin yer aldığını görmekteyiz. Bununla birlikte yetenekli oyuncu yakın zamanda da çok etkileyici projelerde yer almaya devam ediyor.

2004 ve 200 seneleri arasında usta oyuncu Büyük Buluşma isimli televizyon dizisi ile ekranlarda yer almaya başlamıştır. Bundan öncesinde video klip, reklam filmi gibi projeler ile kamera önüne geçen yakışıklı oyuncunun ilk dizi projesi Büyük Buluşma olmuştur. Dizide Tolga Güleç Tuncay karakterine hayat vermiştir.

2005 senesinde Kırık Kanatlar isimli televizyon dizisinde yer alan usta oyuncu aynı sene Misi isimli bir dizide daha rol almıştır. Kamera önü oyunculuk kariyerinin henüz başlarında olduğu bu dönemlerde hız kesmeden çalışmalarına devam etmiştir Tolga Güleç.

2006 senesinde kadrosunda dahil olduğu Hatırla Sevgili isimli televizyon dizisi yakışıklı oyuncu için kariyerindeki önemli kırılma noktalarından biri olmuştur. Dizi o kadar sevilmiştir ki büyük bir hayran kitlesi bu diziyi her hafta merakla takip etmiştir. Dizi oyuncuları da bu başarılı proje sayesinde tanınırlıklarını artırmıştır.

2021 senesine kadar bi çok dizi ve film projesinde yer alan Tolga Güleç 2017 senesinde Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizi kadrosunda ve 2019 senesinde de Leke isimli dizide sevenleriyle buluşmuştur.

Şimdilerde FOX TV ekranlarında yayınlanan Masumiyet isimli televizyon dizisinde rol almaktadır yetenekli oyuncu. Dizi ilk bölümünden itibaren çok sevilmiş ve merakla izlenmeye devam etmektedir. Dizi kadrosu da çok zengin ve usta isimlerden oluşmaktadır. Güzel senaryo ve iyi oyunculuk birleştiği için seyirciler de merakla yeni bölümü beklemektedir. Tolga Güleç bu dizi kadrosunda bir süre daha sevenleriyle buluşacak gibi görünüyor.