Avrupa'nın kulüp üzerinde yapılan 2 numaralı organizasyonunda son 16 takım belli oldu. UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalan takımlar Porto, Sevilla, Leipzig, Atalanta, Barcelona, Rangers, Real Betis ve Braga olurken kura çekimi ise bugün yapılacak.

Avrupa'nın kulüp bazında yapılan 2 numaralı organizasyonu olan UEFA Avrupa Ligi'nde Grup aşamasında 8 grup lideri takım son 16 turuna doğrudan yükselmişti. Doğrudan üst Tura çıkan takımlar arasında temsilcimiz Galatasaray de yer alırken diğer takımlar için şöyle oldu; Kızılyıldız (Sırbistan), Eintracht Frankfurt (Almanya), Leverkusen (Almanya), Lyon (Fransa), Monaco (Fransa), Spartak Moskova (Rusya), West Ham (İngiltere)). Diğer yandan oynanan maçlarla üst Tura yükselen takımlar ise Porto, Sevilla, Leipzig, Atalanta, Barcelona, Rangers, Real Betis ve Braga oldu.

Kura çekimi bugün yapılacak

UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 tur eşleşmeleri kura çekimi ile belirlenecek. Eşleşmelerin belirlenmesi için yapılacak olan kura çekimi ise 25 Şubat Cuma günü gerçekleşecek. Türkiye'de ve taraftarlar nefesini tutmuş yapılacak olan kura çekimini bekliyor. Temsilcimiz Galatasaray'ın rakibinin kim olacağı merak konusu.

uefa-avrupa-liginde-son-16-takim-belli-oldu-kuralar-bugun-cekilecek-2

A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü

Maçlar Mart ayında oynamayacak

Bugün kura çekimi ile belirlenecek olan eşleşmelerini sonucunda soyup Avrupa Ligi son 16 turu maçları ise 10 ve 17 Mart tarihlerinde oynanacak. Son 16 play-off turu maç sonuçları şöyle oldu;

Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 1 - Sevilla (İspanya): 0 (1-3)

Real Sociedad (İspanya): 1 - Leipzig (Almanya): 3 (2-2)

Olympiakos (Yunanistan): 0 - Atalanta (İtalya): 3 (1-2)

Lazio (İtalya): 2 - Porto (Portekiz): 2 (1-2)

Napoli (İtalya): 2 - Barcelona (İspanya): 4 (1-1)

Rangers (İskoçya): 2 - Borussia Dortmund (Almanya): 2 (4-2)

Real Betis (İspanya): 0 - Zenit (Rusya): 0 (3-2)

Braga (Portekiz): 2 - Sheriff (Moldova): 0 (0-2) - Penaltılarla 3-2 Braga turu geçti.