UEFA Disiplin Kurulu son dakika açıklaması yaparak Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Barcelona ile karşı karşıya geldiği maçta çıkan olaylar nedeniyle sarı-kırmızılı takıma ceza verildiğini duyurdu. Verilen cezaya göre Galatasaray'ın bir sonraki Avrupa maçında 3000 koltuk boş bırakması ve 20 bin Euro para cezası ödemesi gerekecek.

Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Barcelona ile oynadığı karşılaşmada çıkan olaylar sarı-kırmızılı kulübe pahalıya mal oldu. UEFA Disiplin Kurulu Bugün Galatasaray'ın cezasını açıkladı. Sarı-kırmızılı takım Hem para cezasına hem de koltuk boş bırakma cezasına çarptırıldı.

20 bin Euro para cezası ödeyecek

Galatasaray'a verilen cezaya göre doğum gününde En az 3000 koltuk boş bırakılacak ve 20 bin Euro para cezası ödenecek. Kısmi Stadyumu kapatma cezası sarı-kırmızılı takımın 2 yıl içerisinde oynanan oynayacağı ilk Avrupa Kupası iç saha maçında geçerli olacak.

Ne olmuştu?

Galatasaray'ın NEF Stadı'nda Barcelona ile karşı karşıya geldiği maçta karşılaşma devam ettiği sırada taraftarlar sahaya yabancı madde atmış ve oyunun duraksamasına sebep olmuştu.