Yeni MHK başkanı Sabri Çelik kimdir? Sabri Çelik hangi görevlerde bulundu? Son dakika haberine göre Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu ve MHK yönetim kurulu istifa etti. Yeni merkez Hakem Kurulu Başkanı ise Sabri Çelik olacak nokta Peki Sabri Çelik kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Sabri Çelik hangi görevlerde bulundu? Sabri Çelik hakkında merak edilenler haberimizde…

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

Merkez hakem Kurulu'ndan istifa depremi yaşandı. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu ve MHK yönetim kurulu istifasını verdi. Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevine ise Sabri Çelik getirilecek. Daha önce de Merkez Hakem Kurulu başkanlık görevi yürüten Sabri Çelik hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Sabri Çelik kimdir, kaç yaşında?

Yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik merak ediliyor. Sabri Çelik 1959 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Öğretmen olan Sabri Çelik uzun yıllar boyunca bir ligde hakemlik görevini üstlenmiştir. Yaşı nedeniyle hakemlik görevinden istifa eden Çelik, istifası sonrasından Merkez hakem kurulu başkanlığı görevini yürütmüştür. Sami Çelik Bu sırada UEFA adına maçların takibini de yapmıştır.

Sabri Çelik, 13 Şubat 2019 tarihinde Yusuf Namoğlu’nun istifa etmesi sonrası MHK Başkanlığı görevine getirilmiştir. Nihat Özdemir başkanlığında 4 Temmuz 2019 tarihinde toplanan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu Sabri Çelik’ten MHK başkanlığını alarak Zekeriya Alp’e görev vermiştir. Nihat Özdemir istifa etmesi sonrasında TFF adeta bir istifa depremi yaşanırken son olarak Ferhat Gündoğdu istifa etti. Ferhat Gündoğdu'nun istifası sonucunda 2022 MHK Başkanlığı görevine Sabri Çelik getirilecek.