Kanal D dizisi "Arka Sokaklar"ın 583. bölümünde bir avukatın gözaltına alınma sahnesine öfkelenen avukatlar, sosyal medyada diziye tepki gösterdi.

Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü
Kanal D dizisi "Arka Sokaklar"ın 583. bölümünde bir avukatın gözaltına alınma sahnesine öfkelenen avukatlar, sosyal medyada diziye tepki gösterdi. Tepkiler arasında Baro yönetimleri de bulunuyordu. 70 Baro başkanı, duydukları rahatsız sebebiyle diziyi RTÜK'e şikâyet etti.

2006 senesinden bu tarafa Kanal D ekranlarından yayınlanan polisiye türü "Arka Kokaklar" dizisinin 583'üncü bölümünde geçen avukatlara yönelik sahnenin sert ve çirkin olduğu iddia edildi.Avukatların ve baroların rahatsız olduğu sahneler sebebiyle 70 Baro başkanı Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvurarak, ilgili sahneye atıfta bulunuldu.

Şikâyet dilekçelerinde avukatlara yönelik, "Arka Sokaklar" dizisinin yayınlanmış olan 583. bölümünde, çirkin ve haksız tahrik ve muamele unsurlarının yer aldığı, avukatların ve polislerin karşı karşıya getirilmek amaçlandığı ileri sürülerek, yayıncı kuruluş Kanal D ile dizinin sorumluları ile ilgili idari yaptırım uygulanması istendi.


Avukatları ve baroları rahatsız eden sahnede ne var?


Suçu tespit edilen bir avukat, kanunlara uygun olarak gözaltına alınmak isteniyor ancak avukat, kanunlar önünde avukatlar ayrıcalıklıymış gibi "Ben avukatım, beni gözaltına alamazsınız" diyerek polis memurlarını tehdit ediyor. Polis amiri ise polis memurlarına "Alın şunu, kelepçeleyin!" dedikten sonra avukatı tokatlayarak polis otosuna sokuyor.