MasterChef izleyicileri, yarışmacılardan olan Uğur Yılmaz Deniz'in yıllar önce sosyal medyadan paylaştığı mesajların ortaya çıkmasıyla şoke olmuştu. Uğur Yılmaz Deniz paylaşımlarında, toplumun birçok kesimini aşağılıyor ve küfürler yağdırıyordu.

Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Hakkındaki Suçlamalar Düştü
MasterChef izleyicileri, yarışmacılardan olan Uğur Yılmaz Deniz'in yıllar önce sosyal medyadan paylaştığı mesajların ortaya çıkmasıyla şoke olmuştu. Uğur Yılmaz Deniz paylaşımlarında, toplumun birçok kesimini aşağılıyor ve küfürler yağdırıyordu. Başörtülü kadınların itici olduğunu yazan Uğur'un küfür ettiği isimler arasında Aziz Yıldırım, Acun Ilıcalı ve Ali Koç da bulunuyordu.


Gözyaşlarıyla özür diledi


Son programda ise şeflerin öne çıkmasını istediği Uğur yarışmadan diskalifiye edildiğini öğrendi. Jüri tarafından açıklanan diskalifiye kararı sonrası Uğur Yılmaz Deniz gözyaşlarına boğulmuştu. Paylaştığı mesajları ergenlik döneminde yazdığını kaydeden Uğur, o dönemlerde ailevi problemler yaşadığını ve zor bir dönemden geçtiğini ifade etmişti. Yıllar geçtikçe olgunlaştığını söyleyen Uğur, "Herkesten özür diliyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.Ergenlik döneminde insanın her türlü hatayı yapabileceğini belirten izleyiciler Acun'a mesajlar gönderdi. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da insanın ergenlik döneminde yaptığı hatalarla yargılanmaması gerektiğini kaydederek Acun Ilıcalı ile telefon konuşması yaptı ancak bu girişimler işe yaramadı.

"Küfürler kitlesel nitelik taşıyordu"


Uğur'a kendisini açıklaması için fırsat verdiklerini aktaran Ilıcalı, diskalifiye nedeninin, küfürlerin kitlesel nitelik taşıması olduğunu belirtti. Hiçbir şey yapmamaları halinde o ifadelere sahip çıktıkları gibi bir anlamın ortaya çıkacağını kaydeden Ilıcalı, yarışmacılara her zaman sahip çıktıklarını söyledi. Acun, Uğur'un bir mağduriyet yaşaması halinde yanında yer alacağını ifade etti.