Yapımını Ay Yapım'ın üstlendiği yeni sezon dizisi Alev Alev 5 Kasım Perşembe akşamı 1. bölümüyle izleyicileriyle buluştu.

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!
Yapımını Ay Yapım'ın üstlendiği yeni sezon dizisi Alev Alev 5 Kasım Perşembe akşamı 1. bölümüyle izleyicileriyle buluştu. Mucize Doktor, Bir Zamanlar Çukurova, MasterChef  gibi oldukça iddialı ve büyük izleyici kitlesine sahip olan dizilerle reyting mücadelesine giren Alev Alev beğenildi mi? çok merak edildi. Diziyi izleyenler yada akıbeti merak edenler ise Alev Alev dizisinin reytingleri nasıl? İzlendi mi tuttu mu? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte detaylar...

Başrollerini Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü'nün paylaştığı dizinin kadrosunda; Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Cem Bender, Toprak Can Adıgüzel, Berkay Ateş ve Zuhal Olcay gibi gibi isimlerin de rol aldığı dizi daha tanıtımlarıyla dikkat çekmişti.

Daha ilk bölümüyle de izleyicilerden tam not alan Alev Alev, sunduğu dramla herkesi ekran başına kitledi.

Alev Alev dizisinde bir yangından sonra hayatı değişen insanların hayat hikayelerinin anlatıldığı görülüyor. İstanbul’un sosyete kadınlarının katılım gösterdiği bir gecede çıkan yangın sonrasında 150 kadının hayatını kaybetmesi ve kalan yaralıların ise hayatlarında meydana gelen değişiklik anlatılıyor.

Son dönemde ülkemizde artan kadına şiddet, kadın cinayetleri gibi olayların vurgulandığı dizi, şimdiden sosyal medyada bir hayli ses getirdi. Özellikle Demet Evgar ve Zuhal Olcay'ın performanslarına sosyal medyadan övgüler yağarken izleyiciler Cihangir Ceyhan ve Dilan Çiçek Deniz'i de birbirlerine çok yakıştırdı.

Öte yandan dizinin ilk yarım saatte izleyenleri içine çektiği gibi yorumlar gelirken, bazı izleyiciler Bir Zamanlar Çukurova'yı izleyemediklerini Alev Alev dizisini çok beğendiklerini dile getirdiler. Öte yandan izleyiciler Avlu'dan bu yana ekranlardan uzak olan Demet Evgar'ı çok özlediklerini söyledi.

Alev Alev dizisinin ilk bölüm reytingleri ise henüz belli olmadı ancak açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşacağız.Alev Alev erken final yapar mı?

Bildiğiniz gibi kanallar yeni başlayan dizilerinin devam edip etmeyeceği en az 3-4 bölüm sonra karar veriyor. Bu nedenle Alev Alev dizisinin akıbeti için bir şey söylemek pek de doğru olmaz. Ancak dizinin hem oyuncu kadrosu hem de hikayesine bakarsak fena reytingler elde etmeyeceği de ortada. Bu nedenle Alev Alev dizisinin erken final yapma ihtimali de düşük görünüyor. Tabi Kanal D'de kısa sürede final yapan Yeni Hayat dizisini göz önüne alırsak Alev Alev beklediği etkiyi yaratamazsa aynı sonla ekranlara veda edebilir.

Alev Alev dizisinin 1. bölümünde neler oldu?

Alev Alev 1. bölümünde; Cemre, aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve fiziksel şiddetinden muzdaripken küçük kızıyla birlikte bu yaşamdan kurtulmaya çalışır. Rüya, varlıklı yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır. Ancak bu üç kadının yaşamı yaşanan bir yangın ile sonsuza kadar değişecektir. Cemre, Rüya ve Çiçek hayatlarının sıfır noktasına gelerek oldukça zorlu bir mücadele içinde kendilerini bulacaklardır.