Pantene Altın Kelebek Ödül Törenine dair yankılar sürüyor. Onlardan biri de adından söz ettiren ekranların en özgün dizisi Yasak Elma'nın 5 sezon boyunda hiç ödül almaması. Diziyle birlikte adından söz ettiren Eda Ece'ye 5 sezon boyunda ödül verilmemesi gündem oldu.

Bu yıl 47. düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri tüm skandallarıyla bu sene adından söz ettirmeye devame ediyor. 

Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni bu sene Yaşm Boyu Onur Ödülü'nün İbrahim Tatlıses'e verilmesi büyük tepki aldı. Pantene yaptığı açıklamada topu yüzde 50'si kadın dediği jüri üyelerine attı. Aralarında Demet Akbağ'ın da bulunduğu jüri üyelerinden hala bir açıklama gelmedi. 

Törende torllüğü ve eğlenceli kişiliği ile bilinen Çağlar Ertuğrul'un Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın esprisi daha sonra genç oyuncunun başına bela olmuş ve oyuncu terörist destekçisi olmakla bile suçlanmıştı.

Ödül törenin tabi ki konuşulan bir diğer konusu da verilen ödüller oldu. Ancak öyle bir durum var ki konuşulması gerçekten gerekli.

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!

5 sezon boyunca ekrana gelen ve ekranların şüphesiz en özgün dizisi olan komedi ve entrikanın birleştiği ilginç bölümlerle ekranlarda ilk yaratan, sahneleri ve esprileri ile sosyal medayda gündem olan Yasak Elma dizisinin ne senaristleri ne de oyuncuları ödül bu senede alamadı. Şahika'sı Ender'i Yıldız'ı Hasan Ali'siyle her sene başarıdan başarıya koşan Yasak Elma yine görülmedi. Rüya bölümüyle karakterlerin yer değişmesi, dizilerinde kendi dizleri ile dalga geçildiği bölümlerle en özgün ve eğlenceli senaryoya sahip Yasak Elma bu senede Yıldız'ın intikamı sahnesinin fragmanı ile dahi rekor kırmıştı.

Eda Ece'nin aldatıldığını öğrendikten sonra avukat ile konuştuğu sahne ise adeta içinde yaşadığı seyirciye yaşattığı bir an olarak hafızalara kazınmıştı. Ancak dram dizi olmadıktan sonra pek havalı bulunmuyor..

Yasak Elma dizisinde canlandırdığı Yıldız karakteri ile ekranlara adını tarihi bir şekilde yazdıran Eda Ece sempatik oyunculuğu doğaçlama esprileri yine ödül alamayınca tüm herkes duruma akıl sır erdiremedi. 

Pantene Altın Kelebek Ödülleri'inde Fox Tv'ye mi yoksa Yasak Elma dizisine dair bir kompleks mi var sorusu gündeme geldi. Daha önceki sene klasik bir doktor dramı olan Mucize Doktor dizisine ödül yağdıran Pantene Altın Kelebek Yasak Elma'yı yine es geçti.

Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Hekimoğlu dizisinin de görmezden gelinmesi ayrı bir konuydu. House dizisi asla uyarlanamaz yorumları ile dalga geçilirken dizi sıkı House fanları tarafından tam puan aldı. Ancak törende aday bile olamadı. En iyi erkek oyuncu kategorisinde ise Timuçin Esen'i tabiki aday olarak göstermek zorunda kaldılar ancak komik ama beklenen bir şekilde ödül alamadı.