Yaz dizileri sezonun başlaması ile ekranlara veda etmeye hazırlanıyor! Sezonun en özgün yaz dizileri final kararlarını duyurarak hayranlarını üzdü!

Geçen sene bolca dram, mafya, acıtasyon ile geçen sezon yaz döneminin gelmesiyle ekranlaradaki yerini komediye, sıcaklığa bırakmıştı.

2021 yaz döneminde romantik komedi dizileri sayesinde biraz olsun nefes almıştık. Ancak Türk izleyicisi bu yaz komedi dizilerini izlemedi. Yaz dizileri reytinglerde adeta yerlerde süründü.

Kanal D'de Aşkın Tarifi, Baht Oyunu, Fox Tv'de Aşk Mantık İntikam, Sen Çal Kapımı, Star Tv'de Ada Masalı, Kazara Aşk, ATV'de Baş Belası, Show Tv'de Cam Tavanlar bu yazın romantik komedi dizileri olmuştu.

Aralarından ilk olarak Ojo Pictures'un büyük umutlarla başlattığı uğruna ekranların en kaliteli işi olan Hekimoğlu dizisini bitirdiği Show Tv'de başlayan başrollerinde Kubilay Aka ve Bensu Sorel'in yer aldığı Cam Tavanlar dizisi düşük reytinglerle ekranlara veda etmişti. Cam Tavanlar dizisinin aslında başarısızlığı pek izleyici nedeni sayılmaz bu sefer. Partnerlerin uyumsuzluğu, çekimin boğukluğu ve samimiyetsiz ve abartı senaryodaki sahneler bekleneni veremedi.

FOX'TA VEDA!

Ve ekranlarda deprem başladı! Sezonun başlaması ile kanallar yaz dizilerini bir bir bitirmeye başladı.İlk olarak Fox Tv'nin geçen yaz dizisi olan Hande Erçel ve Kerem Bursin'in başrollerinde yer aldığı Sen Çal Kapımı ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. 

Kuş Uçuşu 2. Sezonun Ne Zaman Yayınlanacağı Açıklandı! Kuş Uçuşu 2. Sezonun Ne Zaman Yayınlanacağı Açıklandı!

Fox Tv'nin yeni romantik komedi dizisi Kore uyarlaması Aşk Mantık İntikam için ise final kararı henüz yok. Dizi yaz dizileri arasında en iyi reytingleri alan dizi oldu.  

Kanal D'de yaz dizisinin üzerini çizdi!

Bu sene Kanal D ekranlara 2 romantik komedi yaz dizisi ile giriş yaptı. İlki Cemre Baysel'in harikalar yarattığı belkide dizinin tek izlenme nedeni olan Ada karakterinin yer aldığı Baht Oyunu tam bir romantik komedi olsa da Aytaç Şaşmaz'ın role gitmediği bir gerçek. Afili Aşk, Aşk Oyunu dizilerindeki jönlerin dayak yediği eğlenceli sahneler yok. Kiralık Aşk dizisinin Ömer'i gibi sert, disiplinli karakter yaratılmaya çalışılmış ve Bora karakteri önüne geleni döven bir karizmatik bir karakter olarak yansıtılmaya çalışılmış ama oldukça sakil durduğu bir gerçek. Yine de dizinin tek şansı Cemre Baysel. Baht Oyunu dizisi hayranlarını korkutmayalım. Şimdilik dizinin final kararı açıklanmadı. 

Ancak kanalın bir diğer yaz dizisi olan Aşkın Tarifi ne yazık ki final duyurdu. Romantik komedi yaz dizilerinden belkide en özgünüydü. Kadir Doğulu'nun başrolünde yer aldığı Aşkın Tarifi dizisi ilk defa bir erkeğin gözünden bir hikayeydi. Bu sefer erkeğimiz fakir kızımız sert bir patrondu. Jönümüz düğün günü terk edilir ve intikam almak isterdi. Ve daha çok samimi mahalle dizisi havası vardı. Dizide tebrik unsuru olan bir diğer şey ise jön olarak genç kızların hayranlık duyacağı bir isim seçilmemişti. Ne yazık ki Aşkın Tarifi reytinglerini yükseltemedi ve 3 bölüm sonra final yapacağını açıkladı.

ATV VE STAR TV'DE FİNAL ÇANLARI

Bir başka final haberi de ATV ve Star Tv'den geliyor. Henüz kesinleşen bir açıklama olmasa da sezonun başlaması ile Star Tv'nin yaz dizisi Kazara Aşk düşük reytingleri nedeniyle final çanları çalıyor.

Bir diğer riskli dizide ATV'nin polisiye romantik aşk dizisi Baş Belası! Seçkin Özdemir ve İrem Helvacıoğlu'nun başrollerinde yer aldığı ilginç dizi Baş Belası'da reytinglerde düşüş yaşamıştı. Kanal diziyi dahada riske sokarak Fox'un reyting rekortmeni dizisi Aşk Mantık İntikam'ın karşına koydu. Bu da demek olyor ki Baş Belası'nın şimdilik reytinglerde üst sıralara çıkması oldukça zor görünüyor.