Kanal D'nin Baht Oyunu dizisi Cemre Baysel sayesinde birinci olurken Star Tv'nin Ada Masalı'ndan kötü haber geldi!

Bu senenin yaz dizileri kötü başlamış ve reytinglerde kötü oranlar almıştı. Romantik komedi dizileriyle tüm sezonda maruz kaldığımız mafya klişeri, bol acıtasyonlu dram klişerini unutacağız derken maalesef türk halkı yine izin vermedi ve ilk bölümler reytinglerde tüm romantik komediler kötü gitti.

Ancak neyse ki ilerleyen haftalarda reytinglerde toparlama oldu diyebiliriz. Şimdiye kadar en başarılı reytingleri alan bu sezonun tek romantik komedi dizisi Fox Tv'nin Kore uyarlaması Burcu Özberk, Melisa Döngel, İlhan Şen ve Burak Yörük'ün başrolünde olduğu Mehmet Korhan Fırat ve Günay Karacaoğlu'nun eğlenceli anlar yaşattığı Aşk Mantık İntikam dizisi olmuştu.

Kanal D'nin Hekimoğlu'ndan transfer ettiği Aytaç Şaşmaz'lı dizisi Baht Oyunu ise başlarda oldlukça kötü reytinglerle ilerlemişti. Ancak dizide Cemre Baysel'in canlandırdığı Ada karakteri dizide adeta parladı. Dizinin izlenme sebebi olan Cemre Baysel sayesinde dizi giderek reytignlerde yükselmeye başladı. Oldukça sempatik bir karakteri başarılı ile canlandıran ve kendine çok yakıştığı görülen Cemre Baysel dizinin adeta tek izlenme sebebi oldu. Cemre Baysel sayesinde dizi bu hafta 27 Temmuz Salı günü reytinglerde birinci olarak zirvede yer aldı.

Ancak bu durum aynı gün yayınlanan rakip Star Tv'nin dizisi Ada Masalı'na yaramadı. Ada Masalı ilk haftalarında Baht Oyununu geçerken son haftalarda geriledi. Komedisi Ada karakteri ile ağır basan Baht Oyunu'na göre daha romantik ve naif bir şekilde ilerleyen Ada Masalı bu hafta zirvede Baht Oyunu'nu gördü.

60f66ee886b24407346ec86f

Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz'un yer aldığı Ada Masalı düşen reytinglerini ise Fox'un geçtiğimiz sezona damga vuran dizisi Sen Çal Kapımı stratejisini uygulayarak arttırmaya çalıştığı görüldü.

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!

Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan'ın sosyal medya paylaşımları ve birbirlerine yaptıkları yorumlar Kerem Bursin ve Hande Erçel'i tıpatıp andırdı. Reytinglerin böyle gitmesi durumunda dram sezonunun başlaması ile Ada Masalı dizisinin final yapacağı görülüyor.

Bakalım Ada Masalı, Baht Oyunu'na karşı ayakta kalabilecek mi? Yoksa her iki dizide de dram dizilerinin başlaması ile sona mı gelecek?