Genç oyuncular arasında oldukça başarılı olan ve beğenilen yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy; 23 Eylül 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Terazi burcu olan yetenekli oyuncu; 1.

Genç oyuncular arasında oldukça başarılı olan ve beğenilen yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy; 23 Eylül 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Terazi burcu olan yetenekli oyuncu; 1.90 boyunda olmakla beraber 81 kg ağırlığındadır.

Çağatay Ulusoy Nereli?


Çağatay Ulusoy; İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde tamamlamıştır. Ulusoy, lisans eğitimi sırasında bir taraftan da Alya Algan’ dan oyunculuk dersleri almıştır. Bunun yanında Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’ nde oyunculuk dersleri almaya devam etmektedir. Göçmen kökenli anne ve babası vardır. Ulusoy’ un bir de erkek kardeşi vardır.

Çağatay Ulusoy Kaç Yaşında?


Ulusoy; 23 Eylül 1990 tarihinde doğmuştur. Bu yüzden, güncel tarih itibariyle 30 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılının Eylül ayında ise 31. yaşına girecektir.

Çağatay Ulusoy Dizileri


Çağatay Ulusoy, genç ve çok uzun olmayan oyunculuk kariyerine rağmen oldukça başarılı işlerde yer almıştır. Çok beğenilen, başarılı oyuncu kadrolarının olduğu dizi ve filmlerde yer alması Ulusoy için de büyük avantaj sağlamıştır. 2010 yılında Best Model Of Turkey birincisi olarak dikkatleri üzerine çeken Ulusoy, ilk rolünü Show TV ekranlarında yayınlanan başrollerini Hazal Kaya ile paylaştıkları “Adını Feriha Koydum” dizisi ile kapmıştır. Dizide Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırmıştır. Oldukça beğenilen dizi iki sezon devam etmiş ve 67 bölüme kadar sürmüştür. Kariyerinde önemli bir sıçrayış yaşamıştır böylece. Bu dizi devam ederken ciddi gişe rakamlarına ulaşan 2011 yapımı “Anadolu Kartalları” isimli filmde rol almıştır. Üsteğmen Ahmet Onur olarak filmde yer alan Ulusoy’ un oyunculuk performansı oldukça beğenilmiştir.

2013 ila 2015 yılları arasında süren iki sezonluk Amerikan dizisinden uyarlanan “Medcezir” isimli yapımda başrol olarak yer almıştır. Serenay Sarıkaya ve pek çok başarılı, kendini ispatlamış oyuncunun bulunduğu bu dizide Yaman Koper karakterini canlandırmıştır. Bu başarılı yapım reyting rekorları kırarak 77 bölüm sürmüştür.

2015 yılında ise “Delibal” isimli aşk filminde Leyla Lydia Tuğutlu ile birlikte rol almıştır. Barış Ayaz’ ı canlandırdığı bu film, oldukça beğenilen ve oyunculuk kariyeri için büyük başarılar elde etmesini sağlayan önemli bir diğer yapım olmuştur.

2016- 2017 yılları arasında Show TV’ de yayınlanan, ciddi izlenme yakalayan “İçerde” dizisinde ise Sarp Yılmaz karakteriyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır. İki kardeşin birbirlerine ulaşma çabalarını konu edinen bu dizi de Amerikan yapımı bir diziden uyarlanmıştır. Bu dizi vesilesiyle Aras Bulut İynemli, Bensu Soral ve Çetin Tekindor gibi başarılı birçok önemli oyuncu ile aynı projede yer almıştır.

2020 yapımı “Menajerimi Ara” isimli yapımda konuk oyuncu olarak kendisini canlandırmıştır.

Televizyon dizilerindeki önemli rollerinin yanı sıra internet dizi platformu olan Netflix’ te dört sezon süren ve 32 bölüme ulaşan “Hakan: Muhafız” dizisinde oynamıştır. Şehri ölümsüzlerden koruma görevi olan başrol Hakan Demir’ i oynamıştır.

Dizi ve filmlerin yanında çeşitli reklamlarda da yer alan Ulusoy, bazı projelerin reklam yüzü olmuştur. Bu markalardan biri olan Colin’s reklamında Victoria Secret mankeni Taylor Marie Hill ile birlikte yer almıştır. Genç yaşına rağmen birçok başarıya imza atan oyuncu ve model olan Ulusoy, önemli pek çok ödülün sahibidir. 2015 yılında aldığı Altın Kelebek “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü ise en önemli ödüllerinden biridir.

Güncel olarak ise Can Ulkay’ ın yönettiği ve kağıt toplayan gençler hakkında olan “Mücadele Çıkmazı” isimli filmde başroldür. 2021 yapımı olan ve Netflix’ te yayınlanacak dram filmi merakla bekleniyor.