Süper Lig'de mücadele eden ve topladığı 34 puanla 13'üncü sırada yer alan Çaykur Rizespor'un etkili oyuncularından Mykola Morozyuk ile eşi Irina Morozyuk, Futbol Arena'ya samimi açıklamalarda bulundu. Milli maç arasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdü

Nihat Doğan "Hayranıyla Evlendi" Denilince "Hayranı Kim?" Diye Soruldu! Hayranı İse Yabancı Çıktı! Arzu Doğan Kimdir? Nihat Doğan "Hayranıyla Evlendi" Denilince "Hayranı Kim?" Diye Soruldu! Hayranı İse Yabancı Çıktı! Arzu Doğan Kimdir?
Süper Lig'de mücadele eden ve topladığı 34 puanla 13'üncü sırada yer alan Çaykur Rizespor'un etkili oyuncularından Mykola Morozyuk ile eşi Irina Morozyuk, Futbol Arena'ya samimi açıklamalarda bulundu. Milli maç arasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini kaydeden Morozyuk, Bülent Uygun'un teknik direktörlüğe getirilmesiyle takımın havasının değiştiğini söyledi. Bu yıl ligi, orta sıraların üstünde bitirmek istediklerine değinen Morozyuk, Bülent Uygun'un da gelmesiyle son maçlarda silkinerek iyi sonuçları aldıklarını belirtti.


Mykola: "Bülent Uygun bize özgüven aşıladı"


Rize'nin kendisi için ikinci memleket haline geldiğini kaydeden başarılı futbolcu, bu sezon maçların çok zorlu geçtiğini aktardı. Rize'nin kültürünü benimsediğini söyleyen Morozyuk, çok mutlu olduğunu ve şehirden ayrılmak istemediğini ifade etti. Teknik direktör değişikliğine uyum sağladıklarını kaydeden Mykola Morozyuk, başarısız sonuçların bedelini maalesef hocaların ödediğini vurguladı. Bülent Uygun'un, kendilerine özgüven aşıladığını aktaran Morozyuk, yeni hocayla birlikte daha başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını kaydetti. Mykola Morozyuk, futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra teklif gelmesi halinde Rize'de görev yapabileceğini söyledi.


Irina: "Bana yenge diyorlar, burada mutluyum"


Eşinin Rize'ye olan sevgisini görebildiğini kaydeden Irina Morozyuk, eşi Mykola'nın mutlu olduğu zaman kendisinin de mutlu olduğunu vurguladı. Eşinin köküne kadar bir futbol aşığı olduğunu aktaran Irina, Rize'ye geldikten sonra psikolojik olarak toparlanan eşinin, kendisini eskisinden daha iyi hissettiğini belirtti.Kendisinin de Türkiye'ye alıştığını kaydeden Irina, kendisine "yenge" denilmesinden mutlu olduğunu söyledi. Gelen pozitif mesajların kendisini mutlu ettiğini ifade eden Irina, Türk dizilerinin sadık bir izleyicisi olduğunu da sözlerine ekledi. Irina, teklif gelmesi durumunda bir Türk dizisinde rol almak istediğini vurguladı.