Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

23 Kasım 2020 Pazartesi 00:14:20

Kefaret dizisi izlendi mi tuttu mu? Kaç bölüm sürecek

Kefaret dizisi bu akşam ilk bölümüyle Fox TV ekranlarında izileyici karşısına çıktı. Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur’un paylaştığı Kefaret reytingleri nasıl merak edildi. İddialı dizilerle rekabet edecek olan Kefaret dizisi izlendi mi tuttu mu? Kaç bölüm sürecek her yerde aranmaya başladı. Biz de sizler için tüm bu detayları haberimizde derledik.

Kefaret dizisi bu akşam ilk bölümüyle Fox TV ekranlarında izileyici karşısına çıktı. Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur’un paylaştığı Kefaret reytingleri nasıl merak edildi. İddialı dizilerle rekabet edecek olan Kefaret dizisi izlendi mi tuttu mu? Kaç bölüm sürecek her yerde aranmaya başladı. Öte yandan bir diğer merak edilen konu ise Kefaret dizisi gerçek bir hikaye mi? Kefaret hangi kitaptan uyarlanıyor? oldu. Biz de tüm bu detayları sizler için haberimizde derledik.

25 Film imzalı Kefaret dizisinin yönetmen koltuğunda Mesude Erarslan otururken; dizinin senaryosunu Mahinur Ergün kaleme alıyor.

İşlenmiş olan bir günahı Tanrı’ya bağışlatmak umuduyla verilen sadaka ya da tutulan oruç anlamına gelen Kefaret kelimesinden adını alan dizinin gerek oyuncu kadrosu gerek konusu bir hayli dikkat çekti. Gelelim Kefaret’in hangi kitaptan uyarlandığına…

Oyuncu kadrosunda; Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, Yurdaer Okur, Özge Özacar, Ege Kökenli, Mine Kılıç, Ayşegül Cengiz ve Tolga Güleç’in yer aldığı Kefaret, Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanmıştır.

Kefaret dizisinin konusu ise şöyle;Müzik öğretmeni Zeynep (Nurgül Yeşilçay) beş yıl önce iki küçük çocuğu ve doktor kocası Ahmet( Yurdaer Okur) ile yeni tayin oldukları kasabadaki güzel evlerine taşınırken geleceklerinin o yaz sabahı gibi mükemmel olacağından emindi. Doğum gününde bir dilek diledi. Sonraki beş yıl içinde her şeyini kaybetti. Sinan komiser (Mert Fırat) Zeynep’i terk etmedi. Sinan, Zeynep’e duyduğu büyük aşk yüzünden işinden oldu. Zeynep kaybettiklerini geri alabilmek için son bir yol denedi. Sinan ile Zeynep el ele verip inatla her şeyi teker teker geri aldılar.

Peki Kefaret 1. bölüm reytingleri nasıl? Kefaret beğenildi mi? Erken final mi yapacak

Kefaret dizisi izlendi mi tuttu mu?

Pazar akşamları yayınlanancak olan ve 22 Kasım akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelen Kefaret dizisi, Menajerimi Ara, MasterChef, Arıza ve Maria ile Mustafa adlı yapımlarla reyting mücadelesine girecek.

Güçlü oyuncu kadrosu ve ilginç hikayesiyle dikkat çeken dizinin erken final yapıp yapmayacağı ilk 3-4 bölüm sonunda belli oluyor. Öte yandan Kefaret heyecanı yakalayabilir ve izleyicileri sıkmazsa ekran macerası uzun olacaktır. Fakat Kefaret dizisi dram yüklü olması nedeniyle sıkıcı hale de gelebilir. Eğer işlenen konular sakız gibi uzatırsa izleyiciler diziyi izlemeyi bırakacaktır.

Özetle Kefaret dizisinin tutup tutmayacağını önümüzdeki bölümlerde izleyip göreceğiz…

Kefaret 1. bölümde neler oldu?

Bir kasaba lisesinde öğretmenlik yapan ve doktor kocası Ahmet ve iki küçük çocuğu ile mutlu bir hayat sürdüren Zeynep’in rüya gibi yaşamı kızının ortadan kaybolması ile bir anda cehenneme dönecektir. Zeynep bir bir elindeki her şeyi yitirirken İstanbul’dan atanan başarılı genç komiser Sinan sayesinde umudunu asla yitirmeyecek ve hayata sımsıkı tutunma gücü bulacaktır. Kızını bulabilmek için her yolu denemesine rağmen bir sonuca ulaşamayan Zeynep sonunda çılgınca bir eyleme kalkışır ve hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıya kalır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı