Türk televizyonlarında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir şekilde yayından kaldırılan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Hızır Reis’i Oktay Kaynarca geri dönüyor.

26 Ekim 2021 günü heyecanla ekran başına oturup Oktay Kaynarcalı, Yunus Emre Yıldırımerli, Ozan Akbabalı, yeni transferleri Uğur Yücel, Ragıp Savaşlı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7.sezonunu bekleyen izleyiciler hayatlarının şokunu yaşamış, büyük bir yayıncılık krizinin ilk adımı izlemiş olmuştu. Eşkıya Dünyay Hükümdar Olmaz’ın aylar öncesinden duyurusu yapılan, fragmanları yayınlanan 7.sezonunun ilk bölümünü bekleyen seyirci, karşısında bir film bulunca ne olduğunu anlayamadı. Herkes bir hata olduğunu düşündü önce am hiç iş sanıldığı gibi değil. Gerçeğin çıkması için saatler geçmesi gerekecekti.

YAYINDAN KALDIRILDI

Bir ekran klasiği haline gelen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz hakkında gerçek sonrasında ortaya çıktı tabi. İddilara göre daha önce atv iç yapımların yaptığı ancak daha sonra dizinin de senaristi olan Bahadır Özdener’in yapım şirketi BVB Yapım tarafından yapılmaya başlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yayından kaldırılmıştı. Nedeni ise BVB Yapım ile atv arasındaki maddi anlaşmazlıklardı. İddialar günlerce kol gezdi. Ne bir doğrulama, ne de bir yalanlama geldi. Ancak dizinin Hızır Reis’i Oktay Kaynarca’nın yaptığı bir paylaşım sayesinde ortaya çıktı tüm gerçekler. Oktay Kaynarca’nın 6 sezonluk Eşkıya macerasına yaptığı veda sayesinde dizinin yayından kaldırıldığı anlaşılmış oldu.

BAŞKA BİR KANAL?

Böylesi çok izlenen bir dizi yayından kaldırılınca tabi ki herkesin aklına gelen ilk şey başka bir kanala geçeceği oldu. Ancak durum hiç beklendiği gibi değildi. Çünkü BVB Yapım ile atv arasındaki yayın anlaşmasına göre bu imkansız bir durumdu. Bahadır Özdener, Eşkıya’yı farklı bir adda bir dijital platformda yapmak istese de yine olmadı ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Türk televizyon tarihinin karanlık sayfalarına çoktan gömüldü.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım

Şimdilerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncularını farklı farklı yapımların kadrolarında görüyoruz. Ancak Eşkıya’nın Hızır Reis’i Oktay Kaynarca’dan henüz bir resmi adım yok fakat hakkında iddilara var. Birsen Altuntaş’ın iddiasına göre Oktay Kaynarca yeni dizinin hazırlıklarına başladı. Oktay Kaynarca’nın yeni dizisi Eşkıya severleri tatmin edecek bir şekilde tasarlandı. Oyuncu kadrosu içinse ince elenip sık dokuluyor.