Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi!

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında, cinsel istismar suçju ile gündemi meşgul eden Musa Orhan'a "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret" ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Batman'da intihar eden 18 Ağustos 2020 yılında hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt'te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine tecavüz ettiği iddiasını yazmıştı. Musa Orhan hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. O dönem ünlü isimler Musa Orhan için sosyal medyadan yaşananlara tepki göstermişti. Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, bu paylaşımlardan ötürü ünlü oyuncu Ezgi Mola'ya dava açmış büyük sükse yapmıştı.

Mola'ya sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmış, mahkeme Ezgi Mola'ya hakaret suçundan 6 bin 960 lira para cezası vermişti..

Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı

Olay sonrası Ezgi Mola'ya destek olmak için oyuncu Farah Zeynep Abdullah tweet atmıştı. Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş by sefer de Farah Zeynep Abdullah'a dava açmıştı. 

Farah Zeynep Abdullah savcılık ifadesinde Musa Orhan'ın suç duyurusunun kötü niyetli ve maddi çıkar amaçlı olduğunun altını çizerek "İpek Er'in iddialarının adli tıp kurumunca hazırlanan raporla doğrulandığı görülmüştür. Haber tüm ülkede infial yaratmış ve beni de derinden sarsmıştır. Musa Orhan'a ait spermin ölen İpek Er'in üzerinden çıkması ve Er'in intihar notunda yazılanlar sadece bende değil, toplum genelinde infial yaratmıştır. Oluşan bu tepki sonucunda sosyal medyada binlerce kişi binlerce paylaşım yapmıştır. Tarafımca yapılan paylaşım her vicdanlı insanın gösterdiği tepkiden daha farklı değildir" ifadelerini kullandı.