Final yapacak olan yaz dönemi dizileri sezonun açılmasıyla belli oldu. İşte Eylül ayında ekrana veda edecek yaz dizileri!

Bu kış bolca dram, acıtasyon, mafya ve osmanlı dizilerinin ardından yazın romantik komedi dizileri sayesinde içimiz açılmıştı. Ancak ne yazık ki yaz dizilerinin sonuna gelindi.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

Reytinglerde bu sene düşük seyreden yaz dizileri Eylül ayında birer birer ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Bu sene kış sezonu onayını alan şimdilik sadece bir dizi var!

Bu yaz ekranlarda Kanla D'de iki, Star Tv'de iki, Fox Tv'de bir, Show Tv'de bir, Atv'de bir romantik komedi dizisi başladı. Bu dizilerden bazıları daha yaz sezonun dahi tamamlayamadan ekranlara veda etmek zorunda kaldı.

Show Tv'de büyük umutlarla başlatıkan Cam Tavanlar dizisi büyük bir hayal kırıklığı oldu. Parnerlerin uyumsuzluğundan çekimlere sahnelere kadar başarsız olan dizi beklenilenin aksine çok büyük hayal kırılığı oldu. 

4AEA5E8B7F710B609B6B637BBCCC703D_640x360

Sırada final yapacak olan bir diğer dizi de Fox Tv'de geçen yazın romantik komedisi Sen Çal Kapımı bu sene ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Kerem Bursin ve Hande Erçel'in yıldızlarının parladığı dizi gelecek hafta ekranlara veda edecek.

banner-image-94917492-ab92-4fbc-97e5-2a290d5ce2de-cropped-1024x600

Ekranlara veda edecek olan bir başka dizisi ise Kanal D'nin özgün ve sıcak olmasına rağmen reytinglerde tutunamayan dizisi Aşkın Tarifi olacak. Genç kızların sevgilisi yerine Kadir Doğulu'ya yer verilerek risk alan ancak kaliteli bir iş ortaya çıkaran yapım şirketi ne yazık ki reyting kurbanı oldu. Dizide bu sefer erkek gözüyle, erkeğin fakir kadının zengin olduğu bir mahalle dizisi havası vardı ancak maalesef kurban edildi.

askin-tarifi-neden-yok-askin-tarifi-bu-hafta-14278649_2498_amp

Eylül sezonun başlaması ile ekranlara veda edecek olan diğer dizi ise Ada Masalı olacak. Kanal D'de Baht Oyunu ile kıyasaıya bir mücadele içinde olan Ada Masalı ilk haftalarda ses getirmiş ancak sonradan zirveyi Baht Oyunu'na kaptırmıştı. Adam Masalı'nın yıldızları Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan her ne kadar Kerem Bursin ve Hande Erçel'in yolunda giderek aşk reklamı yapmaya çalışsada dizinin fişinin çekildiği öğrenildi.

60f6958c4e3fe1110435ccf8

Star Tv'nin final yaptıracağı bir diğer dizide Kazara Aşk olacak. Kazara Aşk reklamsız tanıtımsız ekrana gelmiş ancak buna rağmen sessiz sedasız bir başarı sağlamıştı. Ancak ne yazık ki yeni sezonda Kazara Aşk dizisininde fişi çekildi. Kanalın dram ağırlıklı dizileri getireceği öğrenildi.

1481

Ve final kararı ile sosyal medyada konuşacak bir diğer dizide Baht Oyunu olacak. Cemre Baysel sayesinde izlenen dizi son bölümlerde reytinglerde yaşadığı düşüş ile hakkındaki karar çıktı. Kanal D diziyi devam ettirmek için çabalayacak ancak reytinglerin artmaması durumunda dizi final yapacak. Kanal D'de bu sene bolca dram dizisine hazırlanıyor. 

6107da7486b247307c44ca55

Ve son olarak ekranların yine özgün bir işi olan Baş Belası kanalın kurbanı olarak evda edecek. Konusu ve çekimi ile yaz dizilerine farklı bir bakış açısı getiren başarılı yapım Baş Belası ne yazık ki günü değiştirilerek adeta fişinin çekildiğini duyurmuştu. Yazın en çok izlenen dizisi Aşk Mantık İntikam dizisinin karşısına Cuma gününe konulan Baş Belası reytinglerde dibe vurdu. İrem Helvacıoğlu ve Seçkin Özdemir'in başrolünde yer aldığı polisye romantik komedi ne yazık ki veda ediyor. Kanalın bu gün değişikliği büyük tepki görürken Eylül'ün gelmesiyle beraber diziye veda hazırladığı öğrenildi. ATV bu sezon Osmanlı, mafya ve dram dizileri ile devam edecek.

E4TcVGyXoAIOUjq

Gelelim devame decek diziye. Fox Tv'nin Aşk Mantık İntikam dizisi için Eylül onayı çıktı. Fox Tv bu sezon romantik komedi olarak Burcu Özberk, Melisa Döngel, Burak Yörük ve İlhan Şen'in başrolünde yer aldığı Kore uyarlaması Aşk Mantık İntikam dizisi ile devam etmeyi düşünüyor.

f280289b1df2f361b5ff75e84301ab79_640x640