Gökçe Bahadır'ın yeni sevgilisi Emir Ersoy merak konusu oldu. Emir Ersoy kimdir? Emir Ersoy nereli? Emir Ersoy kaç yaşında? Emir Ersoy eski sevgilisi kim?

Gökçe Bahadır yeni sevgilisi Emir Ersoy ile aşklarını ilan etti. Peki Emir Ersoy kimdir?

Uzun süredir ekranlara görünmeyen Gökçe Bahadır yeni aşkının Emir Ersoy olduğunu duyurdu. Gazetecilerle sohbet eden Bahadır yeni ilişkisinde her şeyin yolunda olduğunu daha çok yeni olduğunu söyledi.

Peki Emir Ersoy kimdir?

Emir Ersoy, 14 Ekim 1977 İstanbul doğumludur. Türk piyanist, aranjör ve yapımcıdır. Türkiye'de Calypso Kralı lakabıyla tanınan Metin Ersoy'un oğludur. 

Babasına sahnede eşlik ederek profesyonel olarak müzik hayatına adım atmış oldu.

İlk olarak Alpay'ın Küçük Bir Öykü adlı albümünün aranjörlüğünü yaptı.

1998 yılında Cüneyt Akgün ile birlikte Mojito adlı latin-jazz grubunu kurdu. 

2001 yılında ise yakın arkadaşları Jozi Levi, Cemil Tatlıpınar, Arda Baykurt, Tunç Çakır, Ateş Öztürkmen ve Cüneyt Akgün ile Cuban-ist adlı latin-jazz grubunu kurdu.

Emir Ersoy, ayrıca Nail Yavuzoğlu ile birlikte armoni üzerine çalışmalar yaptı.

Küba'lı müzisyenler Andres Denis Rabelo Macias, Ornelia Manzano, Raynier Magre Avila, Carlos Garcia Mayedo, Ernesto Herrera, Nider Norberto Santiago, Xiomara Contrera, Frank Velasques, William Gonzales, William Dias Baigorria, Mairelis Hernandez ile sahne aldı. Brezilya'lı perküsyon topluluğu Banda Iyabas ve Brezilyalı şarkıcı Mariane Cidreira Reis ile konser verdi.

Ayrıca Türk pop sanatçıları Alpay, Bengü, Burcu Güneş, Cüneyt Akgün, Gülşen, Keremcem, Metin Ersoy, Saad Chemmari, Sibel Tüzün, Tarkan, Tuğba Özerk ve Vedat Sakman gibi isimlerle çalıştı.

Fas asıllı şarkıcı Saad Chemmari'nin aranjörlüğünü yaptı. 

Emir Ersoy Cuban Portrait adını verdiği latin-jazz tarzındaki ilk albümünün 2008 yılının Şubat ayında tamamladı.

Akın Eldes'in albümlerinin miks ve masteringlerini yaptı.

Türkiye'nin ilk latin-caz albümü özelliğine sahip Cuban Portrait isimli albümü Soulfulworks Records etiketiyle piyasaya çıkardı.

Türk Metal grubu Sexen'in klavye düzenlemelerini, miks ve mastering lerini de yaptı.

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

2010 yılında Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy, Ayça Varlıer, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk ve Emre Altuğ gibi Türk pop müziğinin isimlerinin katkılarıyla oluşturduğu ve gelirini Barınak Gönüllüleri Derneği'ne bağışladığı, sahipsiz sokak hayvanlarına katkıda bulunduğu 10 Şarkı 10 Şarkıcı ile Yaşama Bir Şans Ver albümü, Soulfulworks Records etiketiyle piyasaya çıktı..

Bursa Senfoni Orkestrası ile birlikte Bursa’da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye'deki ilk Senfonik Salsa konserini verdi.