Özellikle 2000’li yıllarda, Yurtseven Kardeşler’e rakip olarak çıkan, ilginç şarkıları ve hiç çıkarmadıkları gözlükleriyle adlarından söz ettiren Cankan’ın son hali yıllar sonra ortaya çıktı.

Gözlükleri çıkarsalar da yaranamadılar! Cankan Kardeşler’e ne oldu sorusu yanıt buldu! O havalı hallerinin esamesi yok... 2000’li yılların başında ilk kez Türkiye’nin karşısına çıktı Cankan. İsmail YK’yi ünlü yapan Yurtseven Kardeşler’e rakip olarak piyasaya çıkan Cankan o dönem adlarından epey söz ettirmişti. Birbirinden ilginç şarkıları, oldukça farklı tarzları ve bir türlü çıkarmadıkları gözlükleriyle kısa sürede büyük bir fenomen haline geldiler. 

Onlar bir dönemin hiç kuşkusuz en çok konuşulan ikilisiydi. Bu denli popüler olmalarının ve hala hafızalarda olmalarının nedenin de hiç kuşkusuz ilginç tarzlarının payı çok büyük. Malik Ayhan ve Fatih Altıntaş’tan oluşan bu ikili için Cankan Kardeşler dense de aslında kardeş değiller. Hatta şimdilerde araları da epey açık. Kişisel tarzları, rap ve arabesk karışımı müzik türleriyle hafızalara kazınan bu ikili bir anında şöhrete kavuştu. Özellikle 2000’lerin ilk yıllarında çıkmadıkları televizyon programı, çıkmadıkları konser yoktu. Ancak gelin görün ki bu bir döneme damgasını altın harflerle yazan bu ikiliye nazar değdi ve bir şekilde araları açıldı. Sonrasında da olanlar oldu tabi.

Camdaki Kız’ın Rafet’i Tamer Levent Öpüştüğü Kız Kim? Yakalanınca Önce "Prova" Sonra "Montaj" Dedi! Erişim Engeli İstedi Camdaki Kız’ın Rafet’i Tamer Levent Öpüştüğü Kız Kim? Yakalanınca Önce "Prova" Sonra "Montaj" Dedi! Erişim Engeli İstedi

Hem müzik tarzları hem de giyim tarzlarıyla gözleri üzerlerine çeviren bu ikili hakkında en çok merak edilen ise gözlüksüz halleriydi. Bu ikilinin gözlüksüz hallerini görmek ise yıllar sonra grupta dağıldıktan, tüm bu şöhret bittikten sonra Türkiye’ye nasip olacaktı. Gözlüklerini çıkarıp bir de üzerine gözlüksüz yakalanınca bu ikili tüm Türkiye’yi şaşkınlık içerisinde bırakmıştı.

Birlikte yol alarak Türkiye’nin gündemine oturan bu ikilinin arası şöhret sonrasında anlaşmazlıkla bozuldu. Sonrasında giderek kanlı bıçaklı olan Malik ve Hakan şimdilerde birbirlerinin yüzlerini bile görmek istemiyorlar artık. Malik Ayhan şimdilerde sosyal medyada epey aktif. Kendi fotoğraflarını özlü sözlerle harmanlayıp sık sık takipçileriyle paylaşan Malik Ayhan’ın binlerce takipçisi var. Öte yandan Hakan Altıntaş ise kendi kurduğu stüdyoda müzik çalışmalarına devam ediyor. Genç şarkıcılara prodüksiyon hizmeti sağlayan Hakan Altıntaş da sosyal medyada epey aktif bir profil çiziyor. 

KAYNAK: ilan365.net