2000’lerin başından beri öncelikle müziğe olan tutkusu ile sonrasında ise magazin haberleri ile hayatımızda var olan Hande Yener okumaya ve düşünmeye değer ilginç eleştirilerde bulundu.

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!

Magazin ezbercileri her ne kadar onu “tezgahtarlıktan geldi” şeklinde müziğe giriş yaptığını bilse de aksine küçük yaşından itibaren o sahneyi hedeflemiş ve ailesine ve hayata karşı verdiği ciddi bir mücadele sonrasında o sahneye çıkmış bir isim. İyi ki de çıkmış zira hem sesi hem sahnesi ile yaptığı işe emek veren, vizyonu geniş, yüzü geleceğe dönük ve aldığı alkışların hakkını veren nadir isimlerden kendisi.

Koyu bir Madonna haranı olarak da bildiğimiz Hande Yener, önceki gün Nişantaşı'nda aracını beklerken gazetecilerin sorularını cevapladı.  

Öncelikle evlilik konusunda o hatayı bir defa yaptığını belirten sanatçı üç yıldır birlikte olduğu İranlı Misha Michael Mehdikhan ile mutlu bir beraberliği olduğunu söylerken evliliğe karşı olduğunu da özellikle belirtti.

handeyener-kapak-1k1o-cover-ppuW_cover.jpg

Yeni yılda Belarus'da sahne alacağını belirten Hande Yener, yeni yılda sıfır kilometre dansçılar, sıfır kilometre orkestra ile kendisini baştan aşağı yenileyeceğini belirtti.  

Sonrasında eleştiri yağmuruna başlayan Yener, solistlerin vokalistlerine vokal yaptığını ve karşılığında para ödediğini, kendilerininse sahnede başka bir meslek icra ettiklerini söyledi. İnsanların solistlerin bu oyununu alkolden dolayı anlamadığını, birçok şarkıcının bu hileye başvurduğunu ve yıllardır bu şekilde devam ettiklerini anlattı.

Gerçekten iyi sesi olanların çok az kaldığını belirten Hande Yener, bu iyi sesleri Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Nilüfer ile özetledi.  Kim alınırsa alınsın diyen sanatçı, bu olaya kimsenin bir şey diyemediğine de dikkat çekti. Kendisini bu tayfanın dışında tutan şarkıcı “Affedersiniz ama ben eşek gibi şarkı söylüyorum, son nefesime kadar şarkı söylüyorum, nefesimi harcıyorum, enerjimi harcıyorum. Çünkü ben şarkıcıyım. Başkaları şov yapıyor, vokalistleriyle idare ediyorlar” dedi.

kapak_173302

Hande Yener piyasadaki ses sanatçılarının video değil resim atmalarına dikkat çekerken, son dönemde sadece sahne kıyafetlerinin gündemde olduğunu, sanatçıların sahne kıyafetleri ile gündeme geldiğini belirtti. "Artık sahne kıyafetlerinden başka bir şey tartışılmıyor. Herkes buradan yürüyor. Ben de diyorum ki; 'Sesten yürüyelim, şarkılardan yürüyelim, sahne enerjisinden yürüyelim, onları görelim'. Video atsınlar hep fotoğraf atıyorlar" yorumunda bulundu.

Daha önce yüzüne yaptırdığı işlemlerle gündeme gelen şarkıcı, yeni yıla hazırlık olarak yüzüne ufak müdahaleler yaptırdığını anlatırken yakında kendi kliniğini açacağını ve şu anda çalışmalarını yaptığını anlattı.