Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat’ın yer aldığı Kefaret dizisi, izleyenler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Yetenekli oyuncu Nurgül Yeşilçay güzelliği ile Zeynep öğretmen karakterine hayat verirken, yakışıklı oyuncu Mert Fırat ise Sinan ko

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat’ın yer aldığı Kefaret dizisi, izleyenler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Yetenekli oyuncu Nurgül Yeşilçay güzelliği ile Zeynep öğretmen karakterine hayat verirken, yakışıklı oyuncu Mert Fırat ise Sinan komiser karakterine hayat veriyor. Fox TV ekranlarında yayınlanan Kefaret dizisinin hangi kitaptan uyarlama olduğu ve Kefaret dizisinin orijinali merak ediliyor. Kefaret dizisi, Serenad adlı romanın yazarı olan Zülfü Livaneli'ye aittir. Hem şarkıcı hem yazar kimliği ile tanıdığımız Zülfü Livaneli'nin başarılı romanlarından birinden uyarlanmıştır. Zülfü Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli adlı kitabından uyarlanarak yazılan Kefaret dizisi, Fox TV ekranlarında yayınlanacak. Peki, Kefaret dizisi orijinali nedir ? Kefaret dizisi orijinali Konstantiniyye Oteli'nin özeti nedir ? Konstantiniyye Oteli kitabının özeti nedir ?

Fox TV ekranlarında yayınlanan Kefaret dizisinin yönetmen koltuğunda Mesude Erarslan yer alıyor. Bunun yanında Kefaret dizisinin senaryosunu ise Mahinur Ergün yazıyor.

Kefaret dizisi hangi kitaptan uyarlamadır ?


Fox TV ekranlarında yayınlanan Kefaret dizisinin orijinali merak ediliyor. Kefaret dizisinin orijinali Zülfü Livaneli'nin kitabı olan Konstantiniyye Oteli adlı romandır. Başrolerinde Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat'ın yer aldığı Kefaret dizisi, Konstantiniyye Oteli adlı kitaptan uyarlamadır.

Kefaret dizisi orijinali, Konstentiniyye Oteli kitabının özeti nedir ?


Fox TV ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde başarılı oyucu Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırsat yer aldığı Kefaret dizisi, Zülfü Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli adlı kitaptan uyarlamadır. Peki, Konstantiniyye Oteli kitabı özeti nedir ?

Zülfü Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli dışında da pek çok başarılı romanı vardır. Birçok kitabı çok satanlara girmiştir. Zülfü Livaneli'nin Kardeşimin Hikayesi, Ada ve Serenad adında romanları da vardır. Zülfü Livaneli kitaplarında genellikle İstanbul'u anlatır. Konular, olaylar İstanbul'da geçer. Kefaret dizisine uyarlanan Konstantiniyye Oteli adlı kitabında da olaylar İstanbul'da geçiyor.

Konstantiniyye Oteli adlı kitabında ana karakterler Nurgül Yeşilçay'ın canlandırdığı Zeynep öğretmen ve Mert Fırat'ın canlandırdığı Sinan komiserdir. Konstantiniyye Oteli adlı kitabının özetine geçelim. Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli adlı romanında geçmişten günümüze değin uzanan birbirinden farklı pek çok tarihsel olaya kitabında yer verir. Konstantiniyye Oteli adlı kitap küçük küçük hikayelerden oluşur. Konstantiniyye Oteli adlı kitapta yer alan küçük hikayelerin çoğu da birbirinden bağımsızdır. Başarılı yazar Zülfü Livaneli’nin akıcı  ve anlaşılır üslubu ile kitap hemen okunuyor. Küçük küçük hikayelerden oluşmasına rağmen, Konstantiniyye Oteli adlı kitap tam 500 sayfa civarındadır.

Konstantiniyye Oteli, İstanbul'da bulunan görkemli bir oteldir. Konstantiniyye Oteli adlı kitap İstanbul’da geçer. Kitabın başına baktığımızda, bir otelin açılışı ile başlıyor. Konstantiniyye Oteli tarihi bir bina üzerine kurulmuştur. Eski bir Bizans sarayının kalıntıları üzerine inşa edilen lüks ve görkemli otelin açılışında 300 davetli bulunuyor. Konstantiniyye Oteli'nin açılışı 2014 yılı Aralık ayının son günlerine denk geliyor. Bu yüzden de hazır yılbaşına da az günler kalmışken bu açılış, erken bir yılbaşı kutlaması olarak da kabul ediliyor. Otelin açılışındaki kutlamada, Amerikan Büyükelçisi, Fener Rum Patriği, ünlü gazete patronları, ünlü ve popüler gazeteciler, eski ve yeni zengin kişiler, adı bilinen saygı değer kişiler, televizyon yıldızları yer alıyor. Konstantiniyye Oteli'nin açılışına davetli olan kişiler arasında, gelen üst kesim misafirlere hizmet edenler, güvenlik görevlileri, servis yapan garsonlar ve komiler de bulunuyor.


Kefaret dizisi oyuncuları;


Zeynep Gökmen Çınarlı (Nurgül Yeşilçay)

Sinan Demir (Mert Fırat)

Ahmet Çınarlı (Yurdaer Okur)

Meltem Serez (Özge Özacar)

Nil Anıl (Ege Kökenli )

Arzu Kendir (Mine Kılıç)

Münevver Demir (Ayşegül Cengiz)

Ayşe Çandır (Ayşe Tunaboylu)

Alp Hasanoğlu (Hakan Yufkacıgil)

Kadir Kınar (Yusuf Atala)

Kefaret dizisi hangi gün, hangi kanalda yayınlanıyor ?


Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat'ın paylaştığı Kefaret adlı dizi Fox TV ekranlarında, Pazar akşamları saat 20.00'de izleyicisi ile buluşuyor.

Zülfü Livaneli kimdir ?


Zülfü Livaneli çok yönlü ve başarılı bir kişidir. Zülfü Livaneli, Türk müzisyen, senarist, politikacı, yazar ve yönetmendir. 20 Haziran 1946 doğan Zülfü Livaneli 74 yaşındadır. 74 yaşındaki ünlü yazar Livaneli, Konyalıdır. Konya'nın Ilgın ilçesinden olan başarılı sanatçının pek çok eseri ve kitabı vardır. Zülfü Livaneli, Ülker Livaneli ile evlidir. Ayrıca Zülfü Livaneli ve eşi Ülker Livaneli'nin Aylin Livaneli adında bir kız çocukları vardır.


Zülfü Livaneli kitapları;


Zülfü Livaneli'nin birçok kitabı çok satanlara girmiştir. Zülfü Livaneli'nin kitaplarına bir bakalım.

Serenad,

Mutluluk,

Son Ada,

Kardeşimin Öyküsü,

Leyla'nın Evi,

Sevdalim Hayat,

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm,

Engereğin Gözü,

Konstantiniyye Oteli,

Orta Zekalılar Cenneti,

Disquiet: A Novel,

Arafat'ta Bir Çocuk,

Elia ile Yolculuk,

Bliss: A Novel,

Sanat Uzun Hayat Kısa,

Harem,

Gorbaçov'la Devrim Üstüne Konuşmalar,

Gözüyle Kartal Avlayan Yazar: Yaşar Kemal,

Arkadaşıma Veda: Atatürk,

Son Ada'nın Çocukları,

Bizi Sürükleyen Nehir,

Gölgeler,

Rüzgarlar Hep Gençtir,

Şapka,

Edebiyat Mutluluktur şeklinde devam eden daha birçok kitabı vardır.