Kemal Sunal’ın sevimli rol arkadaşıydı küçücüktü kocaman oldu! Yeşilçam klasiği Garip’in Fatoş’unun son hali… Kemal Sunal’ın en sevilen filmlerinden biri olan Garip’te, minik Fatoş karakterini canlandıran Ece Alton’un son hali görenleri şaşkına çevirdi.

Yeşilçam denince akla gelen ilk oyuncudur Kemal Sunal. 1944 doğumlu olan Kemal Sunal’ın tiyatro ile başlayan oyunculuk macerası ardından beyaz perdeye taşındı. Belki kendisi bile bu denli büyük bir oyuncu olabileceğini bu kadar hafızalarda kalabileceğini tahmin etmiyordu. Ancak onun başlayan bu oyunculuk yolculuğu onu Türkiye’nin efsanelerinden biri haline getirdi. İlk olarak 1972 yılında yayınlanan Tatlı Dillim adlı filmde rol alarak beyaz perdeye ilk adımını atan Kemal Sunal için sonrası çorap söküğü gibi geldi. Sayısız Türk filminde rol aldı. Yeşilçam adlı oluşumun yapıtaşlarından biri haline geldi. Hababam Sınıfı serisi, Köyden İndim Şehre, Mavi Boncuk gibi filmler yan rolde yer aldığı ilk filmler. İlk başrolü ise Salako filmdir. Ardından Hababam Sınıfı, Süt Kardeşler, Sahte Kabadayı, Meraklı Köftesi, Kapıcılar Kralı, Çöpçüler Kralı, İbo ile Güllüşah filmleri gelir. 1986 yılında da herkesçe sevilen Garip filmi çekilir. Beşiktaş’a aşık bir adamın bir bebek bulması sonucunda gelişen olayların anlatıldığı bu film Yeşilçam’ın en sevilen biri olur çıkar. Kemal Sunal’ın yanı sıra bu filmde dikkat çeken biri daha var. O da minik Fatoş’a hayat veren Ece Alton.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım

ORTALARDAN KAYBOLDU

Filmde kendisini bulan ve ona babalık yapan babasının Beşiktaşlı olmasının aksine Galatasaray taraftarı olan Fatoş, tam bir bitirimdir. Babası ile birlikte çalıp oynarken bir anda zengin olurlar ve bu sırada Fatoş’un akrabaları ortaya çıkar. Sımsıcak bir hikayenin anlatıldığı Garip Yeşilçam’ın en sevilen filmlerinden biriyken Ece Alton da o dönemin ünlü çocuklarından biriydi. Ancak gelin görün ki onun şöhreti tek filmlik oldu. Garip filminde Fatoş karakterine hayat veren Ece Alton adeta sırra kadem basıp, ortalardan kayboldu.

YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI 

Şimdilerde 42 yaşında olan Ece Alton’un son hali bir anda sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Herkesin el kadar bir kızken tanıdığı ancak bir anda ortadan kaybolan Ece Alton’un son halini görenler önce şaşkınlıklarını gizleyemedi ardından güzelliğine hayran kaldı. İşte Garip’in Fatoş’u Ece Alton’un yıllar sonraki hali.