TV8'de yayınlanan başrolünde Binnur Kaya'nın yer aldığı Kırmızı Oda'nın her bölümü büyük bir merakla izleniyor. Dr.

TV8'de yayınlanan başrolünde Binnur Kaya'nın yer aldığı Kırmızı Oda'nın her bölümü büyük bir merakla izleniyor. Dr. Gülseren Budaycıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanan gerçek hayat öykülerinin anlatıldığı Kırmızı Oda dizisinde Doktor Hanım'ın sekreteri merak konusu oldu. Peki Kırmızı Oda sekreter kim? Gerçek adı ne? Gülçin Kültür Şahin kaç yaşında

Kırmızı Oda sekreter kim?

Kırmızı Oda dizisinde Tuna, Doktor Hanım’ın kliniğinde sekreter olarak çalışmaktadır. Telaşlı bir mizaca sahip olan Tuna, gelen hastalarla ilgilenen kişidir.

Doktor Hanım'ın da klinikteki eli, ayağıdır.Gülçin Kültür Şahin evli mi, kaç yaşında?

Gülçin Kültür Şahin, Kırmızı Oda Tuna rolüyle ekranlara gelmektedir. Kırıkkale doğumlu olan oyuncu Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak “Gülperi” dizisinde Kader rolüne hayat veren oyuncu, “Kelebekler” adlı sinema filmindeki oyunculuğu ile de adından söz ettirmiştir. Oyuncu bu filmdeki performansı ile Ankara Film Festivali’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.“Sibel” adlı sinema filminde rol almış olan oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun olduktan sonra oyunculuk üzerine eğitim almaya karar vermiş ve Bilkent Üniversitesinden mezun olmuştur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği üzerine master yapan oyuncu Bilkentte oyunculuk üzerine doktorasını tamamlamıştır. ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak bir süre çalışan oyuncu Bilkent Çocuk Tiyatrosunda eğitmen olarak çalışmıştır.

Gülçin Kültür Şahin Dizileri ve Filmleri (Kırmızı Oda Tuna)


  • Kırmızı Oda (Tuna) – 2020

  • 7. Koğuştaki Mucize (Hatice) – 2019

  • Kelebekler (Hatice) – 2018

  • Sibel (Feride) – 2018

  • Gülperi (Kader) – 2018 / 2019