Muhasebecisi tarafından dolandırılan Kıvanç Tatlıtuğ aldığı vergi cezası sonrası yine gündeme geldi.

Muhasebecisi tarafından dolandırılan Kıvanç Tatlıtuğ aldığı vergi cezası sonrası yine gündeme geldi.

Ünlü ve başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile muhasebecisi arasındaki dolandırma davası kapsamında yürütülen soruşturma sonunda tamamlandı ve muhasebeci hakkında, güveni kötüye kullanma suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Konu ile ilgili savcılık tarafından 2017'de başlatılan soruşturmada Erdal D.'nin ifadesinin alınmasına yönelik çalışmalar başlatılmış ancak yıllarca ifade vermeye gelmeyen Erdal D. hakkında, geçtiğimiz yıl İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince yakalama kararı çıkartılmıştı.

Kıvanç Tatlıtuğ'un, muhasebecisi Erdal D. tarafından 3.5 milyon lira dolandırılmasıyla ilgili yürütülen 5 yıllık soruşturma sonunda tamamlandı.

Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni tarzı olay oldu! - Magazin Haberleri

Mahkeme kararının infazı beklenirken savcılığın, ünlü oyuncuyu dolandırdığı iddiasıyla muhasebeci hakkında düzenlediği iddianamede, ünlü oyuncuyla aralarında mali işlemler konusunda anlaşan Erdal D.'nin Tatlıtuğ'dan paraları tahsil etmesine rağmen Kıvanç Tatlıtuğ'a ait serbest meslek defterine bu bilgileri işlemeyerek paraları uhdesinde tuttuğu yer aldı.

Vergi borcu için ödenmesi gereken miktarı Kıvanç Tatlıtuğ'dan tahsil ettiği halde, vergi borçlarını yatırmayan muhasebeci Erdal D. hakkında dolandırıcılık suçundan hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kıvanç Tatlıtuğ'a 29 Eylül 2017'de yüklü miktarda aldığı vergi cezası ile gündeme gelmiş, vergisini düzenli ödemesine rağmen anapara ve faiziyle birlikte 3.5 milyon liraya yakın borcu olduğu ve konudan habersiz olduğu öğrenilmişti. Yaşadığı şokun ardından muhasebeci Erdal D.'ye ulaşamayan Kıvanç Tatlıtuğ, hemen savcılığa başvurmuştu.

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!