Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçede Bergen filminin yayınlanmasının yasaklanması konusunda yine gündem olacak bir hareket yaptı.

Filmin yasaklanmasına ilişkin tartışmalı bir açıklama yapan Özgan, bu yaptığı açıklamaya IQ testi ile cevap veren filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah'a 'hakaret' suçundan 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Adana Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen'in hayatını anlatan filmin gösterimini ilçesinde yasaklayan Belediye Başkanı Kazım Özgan, aldığı eleştiriler sonrası açıklama yaparak filmin şiddet içerdiği için ilçede yayınlanmayacağını söylemişti.

Film, ilçenin tek sineması olan belediyeye ait sinemada da yayınlanmamıştı.

Filmde Bergen karakterini canlandıran oyuncu Farah Zeynep Abdullah ise, Belediye Başkanı Özgan'ın, 'Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak' sözlerini alıntılayarak sosyal medya hesabından IQ testi paylaşmıştı.

Bu cevap sonrası, "Farah Zeynep Abdullah IQ testi yollamış. Bu ne demek oluyor? Bir sanatçıya yakışır mı?" diyen Başkan Kazım Özgan oyuncu hakkında 'hakaret' suçundan 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest

Tepki çeken Başkan Özgan, tazminatı kazanması halinde sosyal yardım derneklerine bağışlayacağını söyledi.