Kripto para borsası Thodex üzerinden yapılan vurguna binlerce kişi mağdur edilmişti. Büyük vurgun sonrasında Thodex'in kurucusu yurt dışına kaçarken olan ünlü isimlere oldu. Thodex'in reklamlarında oynayan ünlülere soyguna yardım suçlamasıyla açılan soruşturmada karar çıktı.

Kripto para Borsası Thodex üzerinden yapılan dolandırıcılık sonrasında açılan davalar devam ediyor. Binlerce kişiyi dolandıran Thodex kurucusu yurt dışına kaçmıştı. Firari Faruk Fatih Özer in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu 21 şüpheli hakkında 40000 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. aynı zamanda kripto para borsasının reklamlarında oynayan ünlü isimler içinde soyguna yardım suçlaması ile soruşturma başlatılmıştı. Pınar Deniz, Gökçe Bahadır, Pelin Karahan ve Eda Ece gibi isimlerin de aralarında bulunduğu ünlü isimler hakkında devam eden soruşturmada karar çıktı.

Reklamlara güven duyarak para yatırdılar

Kripto para Borsası Thodex'e para yatırarak Mağdur olan bazı kullanıcılar verdikleri ifadelerde reklamlardan etkilendiklerini ve ünlü isimlere Güven duydukları için yatırım yaptıklarını söyledi. Hatta ünlü isimler hakkında suç duyurusunda bulunanlarda oldu. Savcılık şikayet üzerine borsanın reklamlarında oynayan ünlü isimler hakkında soyguna yardım suçlamasıyla soruşturma başlattı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tam 17 ünlü isim hakkında dolandırıcılık suçuna iştirak ettikleri iddiasıyla soruşturma başlatılırken O soruşturmada bugün karar çıktı.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım

kripto-para-vurguncusu-thodexin-reklamlarinda-oynayan-unlu-isimler-hakkinda-karar-cikti-oyle-isi-3

Ünlü için takipsizlik kararı verildi

Thodex reklamlarında oynayan ve aralarında Eda Ece, Pelin Karahan, Pınar Deniz, Gökçe Bahadır gibi çok sevilen isimlerinde bulunduğu ünlüler hakkında savcılık kararını verdi. Savcılık tarafından yapılan İnceleme sonucunda dolandırıcılık suçuna iştirak olmadığına karar verilirken dosya ile ilgili takipsizlik çıktı. Olayın ardından açıklama yapan savcılık ünlü isimlerin dolandırıcılık suçu ile herhangi bir ilgisinin olmadığının tespit edildiğini bildirdi.