Ünlü oyuncu Kubilay Aka'ya ulaşan şantajcılar genç oyuncunun müstehcen fotoğraf ve videolarını piyasaya süreceğini söyleyip 40 bin dolar aldılar. Fotoğraflar ise merak edildi.

Kubilay Aka'nın geçtiğimiz nisan ayında telefonuna gelen mesajda kendisine ait olduğu iddia edilen çıplak fotoğraflar ve cinsel ilişki videoları yer aldı. Söz konusu fotoğraf ve videoları sosyal medyada ifşa edeceğini söyleyen kimliği belirsiz şahıs ise ünlü oyuncudan 40 bin dolar para talep etti.

Kubilay Aka kimdir? Nereli, kaç yaşında? Sevgilisi kim? Boyu kaç ve burcu ne?

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre görüntülerle Kubilay Aka kendisine gönderilen banka hesabına söz konusu parayı havale etti ancak yurtdışına ait başka bir numaradan geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncuya yeniden mesaj geldi.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest

Mesajda yine ünlü oyuncuya ait olduğu iddia edilen başka cinsel görüntüler ve aynı şantaj içerikli cümleler yer alırken bu kez 60 bin dolar talep edilince oyuncu şikayetçi oldu.

Oyuncu Kubilay Aka Filtreli Fotoğrafını Küfür İçerikli Bir Yazı ile Paylaştı

Mesajlar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Aka kendisinden şantaj yoluyla para talep eden kimliği belirsiz kullanıcıların Nisan ayında 40 bin dolar para almalarına rağmen hala şantaja devam ettiklerini ve maruz kaldığı tehditler nedeniyle korktuğunu belirtti.

İhbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.