ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman genişleyen oyuncu kadrosuyla yeni sezonda izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Osman Bey döneminin anlatıldığı dizinin 2.

ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman genişleyen oyuncu kadrosuyla yeni sezonda izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Osman Bey döneminin anlatıldığı dizinin 2. sezonunda Osman Gazi'nin alplerinin sayısı arttı. Bunlardan biri de Dumrul oldu. Peki Kuruluş Osman Dumrul kimdir? Tolga Akkaya kaç yaşında nereli

Kuruluş Osman'da Dumrul, canını hiç korkmadan verebilecek bir alp. Osman Bey’i çok seven Dumrul, cüssesiyle bile düşman korku salacak bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Kuruluş Osman Dumrul kimdir?

Tolga Akkaya Kuruluş Osman dizisinde Dumrul karakterine hayat vermektedir. Peki Tolga Akkaya kimdir, kaç yaşında, nereli, daha önce hangi dizi ve filmde rol aldı? merak edildi. Hadi gelin birlikte bakalım...

Ordulu olan Tolga Akkaya, oyuncu ve yönetmen olarak çalışıyor. Henüz 15 yaşında iken Almanya’ya ailesiyle birlikte giden oyuncu, orada güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. Film konusunda eğitim almamasına rağmen kendi filmlerini yapan oyuncu bu konuda eğitim almaya karar verdi.

Tanak, Kan Sevdası adlı filmleri çok beğenilen Akkaya, Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminde de rol almıştır.