Kuruluş Osman Şahin Ergüney ile bu akşam öyle bir karakteri bizlere sunacak ki! oksa Ömer Abdülaziz bey mi? Ya da Turgut Alp mi? Hepimiz deyim yerindeyse şoke olacağız.  Kuruluş Osman dizisine usta oyuncu Şahin Ergüney bomba gibi bir giriş yapıyor. Geçtiğimiz hafta Kuruluş Osman Malhun Hatun un diziye dahil olması sonrasında Malhun Hatun'un babası Ömer Abdülaziz Bey'in diziye ne zaman dahil olacağı çok merak edilmişti. Peki Kuruluş Osman Ömer Abdülaziz Bey kim oynuyor? Kuruluş Osman Ömer Abdülaziz Bey Gerçekte kim ? sorusunun yanıtı bu akşam Kuruluş Osman yeni bölümünde karşımıza Şahin ergüney olarak çıkacakken,  bizde sizler için Şahin Ergüney kimdir?  Şahin Ergüney kaç yaşındadır ? Şahin Ergüney rol aldığı diziler hangileridir ? sorularının yanısıra Kuruluş Osman Ömer Abdülaziz Bey karakteri ile karşımıza çıkacak olan isim Şahin ergüney mi olacaktır ? sorusunu yanıtlayacağız. Geçtiğimiz sezon Cengiz Coşkun'un canlandırdığı Turgut Alp karakterinin de yeni oyucusunun Şahi Ergüney olduğu iddia ediliyor! Peki doğru mu?  Bulancaklı tiyatro oyuncusu olarak tanınan ve yaz dönemi dizisi olan Çatı Katı aşk dizisinin adeta gidişatını değiştiren Hilmi Usta karakteri ile karşımıza çıkan Usta tiyatrocu Şahin Ergüney Kuruluş Osman dizisinde çok önemli bir karakter olarak karşımıza çıkacak.  Osman Bey'in deyim yerindeyse kayınpederi, evleneceği kadın malhun Hatun un babası Ömer Abdülaziz Bey karakterini oynayacak olan Şahin Ergüney Kuruluş Osman yeni bölümünde adeta yeri göğü inletecek...

Bozdağ film imzası ile 2019 senesinden beri bizlerle birlikte olan Metin Günay'ın Yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve tarihsever Mehmet Bozdağ tarafından senaryosunu kaleme alındığı Kuruluş Osman dizisi ünü ve namı  ülke sınırlarını açmış iken Kuruluş Osman'a Malhun Hatun dan sonra yılın transferinin gerçekleştiğine sizlere söyleyebiliri. Geçtiğimiz gün kuruluş Osman'a Şahin ergüney dahil olacak açıklaması sonrasında herkes kuruluş Osman kadrosuna Şahin Ergüney hangi karakterle katılacak sorusunun yanıtını sizler için Araştırdık ve geçtiğimiz hafta dahil olan ve ilerleyen bölümlerde Osman Bey ile Evlenecek olan malhun Hatun babası Ömer Abdülaziz Bey karakteri ile karşımıza çıkacağı detayına iddia çerçevesinde ulaştık.

Emevi hanedanı halifesi olarak hüküm sürdüğü sadece tarihi kaynaklarda iddia edilen Ömer Abdülaziz Bey bu akşam kuruluş Osman dizisinde karşımıza çıkması sonrasında Ömer Abdülaziz Bey kimdir tarihteki rolü nedir soruları  çok sık araştırılacağı benziyor . Kuruluş Osman Malhun Hatun babası Ömer Abdülaziz Bey tarihi kaynaklarda Bala Hatun'un babası Şeyh Edebali ile karıştırılmak tayken,  Anadolu Selçuklu veziri Ömer Abdülaziz Bey malhun hatun babası olarak bizlerle birlikte olmaktadır . işte hal bu iken kuruluş Osman Şahin ergüney canlandıracağı karakter olan kuruluş Osman Ömer Abdülaziz yani Ömer Abdülaziz Bey,  Osman Bey'in karısının babası olarak sizlerle birlikte olacaktır.

Aylardır Kuruluş Osman dizisinde beklenen kapışma bu akşam gerçekleşecek iken Kayı alpleri ile Bizans ordusunu karşı karşıya getirecek Savaşı'nda yavaş yavaş başladığına sizlere söyleyebiliriz. Kuruluş Osman Şahin Ergüney hangi karakterle oynayacak sorusunun yanıtı sosyal medyada ortaya atılan iddialar da Malhun Hatun babası Ömer Abdülaziz Bey olarak karşımıza çıkarken,  bu akşam dizinin yeni bölümünde bu detayın kesinleşip kesinleşmediği de sizlere söyleyebiliriz. Özellikle Kayı alpleri ve Bizans Ordusu arasında başlayacak olan savaş sebebiyle Kayı alplerinin en büyüğü olarak da karşımıza çıkacağı iddia edilen Şahin ergünay hakkında biraz araştırma yaptık.

1962 yılı doğumlu olan Şahin Ergüney çok ünlü devlet tiyatrosu sanatçısıdır.  60 civarında oyunu bulunan Şahin ergüney in oyunculuğunun yanısıra yönetmen olarak görev aldığı yapımlar da vardır.  Özellikle de tiyatro oyunculuğunun yanı sıra filmlerde aldığı roller ile o sırada oynadığı dizi revaca çıkaran isim olan Şahin Ergüney en son 2020 senesinde Çatı Katı Aşk dizisinde Hilmi Usta karakteri ile bizlerle birlikte olmuştur.

Bu akşam Kuruluş Osman dizisine dahil olan isim ŞAhin Ergüney, dizinin seyrini değiştireceğine eminiz. İster Turgut Alp olsun, ister Ömer Abdül aziz bey olsun , ister hiç akıllarda olmayan bir kahraman olsun ya da düşman olsun, hepimiz Kuruluş Osman yeni bölümü ve Şahin Ergüney' merakla bekliyoruz.