ATV'nin yeni sezon dizilerinden Maria ile Mustafa'dan hayranlarını üzen haber geldi. Pazar akşamları ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinin 17.

Erkan Petekkaya ve Payman Maadi'yi Bir Araya Getiren Proje Heyecan Yarattı! Erkan Petekkaya ve Payman Maadi'yi Bir Araya Getiren Proje Heyecan Yarattı!
ATV'nin yeni sezon dizilerinden Maria ile Mustafa'dan hayranlarını üzen haber geldi. Pazar akşamları ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinin 17. bölümde final yapacağı ortaya çıktı. Bu haberin ardından Maria ile Mustafa neden bitiyor? Niçin final yapıyor? her yerde aranmaya başladı. İşte detaylar...

Başrollerinde Himicem İntepe ve Jessica May'in paylaştığı Maria ile Mustafa dizisinin kadrosunda iseTamer Levent, Atalan, Ezgi Çelik ve Haki Biçici'nin yer alıyor.

Kapadokya'da çekilen dizide; Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen Maria ile Ürgüp'ün tanınmış ailesinin veliahdı olan Mustafa'nın aşk hikayesini konu alan dizi, bu aşk içinde üst seviyede bir gerilimi, imkânsızlığı ve yaşadıkları büyük zorluklar anlatılıyor. Ancak özellikle son haftalarda reytingleri bir hayli düşen Maria ile Mustafa dizisi için final kararı alındı? Peki Maria ile Mustafa neden final yapıyor? Bitmesinin sebepleri neler

Maria ile Mustafa dizisi niçin final yapıyor?

Maria ile Mustafa'nın final yapmasıyla ilgili birçok sebep bulunuyor. Bunlardan ilki hatta en önemlisi dizinin ilk bölümden beri yüksek reytingler elde edememesi oldu.

Öte yandan sezon ilerledikçe Maria ile Mustafa dizisinin karşısına; Kefaret, Arıza, Menajerimi Ara gibi iddiaları yapımların çıkması durumu daha da kötüleştirdi.

Dizinin başrollerinde yer alan Himicem İntepe ve Jessica May'in oyunculuk konusunda yeterince deneyimli olmaması da finalin nedenlerinden biri oldu. Gelelim Maria ile Mustafa final tarihi...Ne zaman bitecek? 

Maria ile Mustafa 17. bölümüyle 27 Aralık 2020 Pazar günü final yapacak. Bu habere üzülen dizinin takipçileri ise Maria ile Mustafa yeniden başlar mı başka kanala geçecek mi araştırmaya başladı.

Maria ile Mustafa yeniden başlar mı?

Bu konuyla ilgili net bir şey söylememiz pek de mümkün değil. Ancak dizinin reytingleri yüksek olsaydı Maria ile Mustafa yeniden başlayacak ya da başka bir kanala geçebilirdi.

Fakat dizinin reytinglerinin ilk haftalardan bu yana düşük seyretmesi bu duruma engel olacaktır. Özetle Maria ile Mustafa'nın yeniden başlaması ya da kanal değiştirmesi mümkün değil.Maria ile Mustafa son bölümde neler oldu?

Mustafa ve Maria yaralarını birlikte sarmış, yeni bir başlangıç yapmışlarken, Görkem geçmişin intikamını almak üzere çıkagelmiştir. Görkem'in intikam yemini Maria ve Mustafa'yı nasıl bir yol ayrımına getirecektir? İclal, Şahin'in evden ayrılmış olmasının acısını çekerken, Şahin, Çiçek'in şimdiye dek hiç görmediği bir yüzüyle karşılaşır. Çiçek'in yolu ise hiç ummadığı bir kişiyle kesişir. Bu rastlantı Çiçek'i yeni bir serüvene sürükler Kendine yeni bir hayat kurmayı planlayan Gonca'nın tüm hayalleri kötü sürprizle alt üst olur.

Nadire, Nihat'a aşık olsa da, kocasının katilinin Nihat'ın kardeşi Galip olması aklından bir türlü çıkmamaktadır. Galip'in, zor günlerinde Nihat'ın yanında olmak istemesi, Nadire'yi Nihat'tan uzaklaştıracak mıdır? İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Görkem, artık daha fazla beklemeyecektir. Bütün aileyi alt üst edecek bir eylem planı yapar. Görkem'in bu hamlesi, Candemir ailesini nasıl paramparça edecektir?