TV8 ekranlarının çok sevilen yemek yarışması MasterChef'te 6. hafta başladı.

TV8 ekranlarının çok sevilen yemek yarışması MasterChef'te 6. hafta başladı. 21 Eylül Pazartesi akşamı kaptanlık mücadelesinin yaşandığı yarışmada en iyi içli köfteyi yapan Uğur oldu. Mavi takım kaptanı Uğur, ters köşe yaptı ve rakip olarak yakın arkadaşı Emir'i seçti. Ardından ikili avantaj oyununda mıhlama yaptı. Peki MasterChef mıhlama nasıl yapılır? Mıhlama hangi peynirle yapılır? İşte detaylar...MasterChef'te kaptanlık mücadelesinde mıhlama yapılmasının ardından izleyiciler mıhlama tarifi aramaya başladı. Karadeniz mutfağının meşhur yemeği Mıhlama tarifi nasıl yapılır? Mıhlama nedir? Mıhlama nasıl yapılır, Mıhlama yapılırken nelere dikkat edilir? MasterChef'te ördek Mıhlama yapıldı, evde klasik Mıhlama yapıldı! İşte en güzel Mıhlama tarifiMıhlama nasıl yapılır? Hangi peynir kullanılır- 2 tepeleme kaşığı tereyağı- 3 yada 5 tepeleme kaşığı mısır unu- Tuz- 1 bardak doğranmış kolot peyniri- Kaynar suMıhlama tarifinin detayları- Tereyağını eritin ve mısır unu ilave edin. Burada önemli olan mısır unu, irmik gibi iri çekim olursa daha iyi lezzet alabilirsiniz.- Mısır ununun kokusu çıkıp, hafif rengi dönene kadar kavurun.- Yavaş yavaş içerisine kaynar su ilave edin ve sürekli karıştırın.- Karıştırdıkça gerekli görürseniz su ilave edin.

Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor… Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor…


- Boza gibi daha akışkan bir hal alana kadar su ilave etmeniz gerekiyor.- Kıvamını isteğinize göre ayarlayın fakat akışkan hali en ideal olanıdır.- Daha sonra tuz ilave edilip karıştırın.- Altını kısarak, üstüne yağları çıkana kadar pişirmeye devam edin.- Bu noktada mıhlamanın her yerinin göz göz kaynamış olması gerekir.- Son olarak peynirler her yerine denk gelecek şekilde ekleyin fakat hiç karıştırmayınMasterChef mıhlama oyununu kim kazandı?Mavi takım kaptanı Uğur ve kırmızı takım kaptanı Emir arasında yapılan mıhlama yarışmasında, ikili mısır ekmeği ve mıhlama yaptı. Yarışmaya kazanan kaptan ve takımın 5 dakika ekstra süre kazanacağı MasterChef'te en iyi mıhlamayı yaparak oyunu kazanan Uğur oldu.