TV 8 ekranlarında yayınlanan Masterchef’teki 4 sezonluk jüri üyeliği sayesinde şöhrete kavuşan Somer Sivrioğlu’nun özel hayatına dair açıklamaları olay yarattı.

1971 yılında dünyaya gözlerini açan ve açtığı andan itibaren mutfakla içli dışlı olan Somer Sivrioğlu, kariyerinin altın çağını yaşıyor şimdilerde. İlk olarak Show TV’de, 2011 yılında tek sezon olarak yayınlanan Masterchef aradan 7 yıl sonra Acun Medya tarafından satın alınmış ve 2018 itibariyle TV 8’de yayınlamaya başlamıştı. Yayınlandığı günden bu yana çok izlenen Masterchef en büyük ilgiyi 2020 sezonunda görürken, 2021 yılın büyük bir reyting kaybı yaşamıştı. Survivor’la sezon içinde dönüşümlü olarak yayınlanan Masterchef’in, 2022 yılında da, All Star formatında yayınlanacağı iddia ediliyor. Masterchef yarışmacılarına şöhreti getirdiği kadar, her biri alanlarında uzmanlaşmış ancak göz önünde olmamış jüri üyelerini de şöhretle tanıştırdı. İlk sezonda jüri koltuğuna oturan Hazer Amani daha sonra yerini Danilo Zanna’ya bıraksa da, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu sabit kaldı. Bu da onların şöhretini her geçen sezon biraz daha arttırdı. Özellikle Somer Sivrioğlu magazin sayfalarında sıklıkla yer buluyor kendisine.

İKİ ÇOCUĞUNUN ANNESİNDEN AYRILDI

Somer Sivrioğlu’nun Masterchef macerasının başlamasının ardından skandal patlak vermişti. Somer Sivrioğlu’nun, Masterchef editörlerinden Pınar Kızılkaya’ya olan görüntüleri bir anda sosyal medyada yayılmış ardından magazin bültenlerinde kendisine yer bulmuştu. Zaten bu görüntülerin üzerinden çok kısa bir süre sonra Somer Sivrioğlu ve iki çocuğunun annesi Aslı Sivrioğlu boşanacaklarını açıklamıştı. Çiftin evliliklerinin bitmesi ise 2021 yılını bulmuştu. Somer Sivrioğlu hakkında bu olay sonrası ‘parayı buldu yoldan çıktı’ yorumları yapılmıştı. Ve olaylardan yıllar sonra  Somer Sivrioğlu konu hakkında ilk kez konuştu. İşte Somer Sivrioğlu’nun olay yaratan aldatma ve cinsellik açıklamadı.

ÜNLENDİ HER ŞEY DEĞİŞTİ

Önceki gün bir röportaj veren Somer Sivrioğlu kendisine yöneltilen Ünlendiler, parayı buldular, hayatlarında her şey değişti’ gibi yorumlar yapıldı. Ne diyorsun?’ sorusunu şu yanıtı verdi:

Bu insanların değer yargısı, bir şey söyleyemem. Soruna gelirsek; herkesin hayatında anlaşmazlıklar olabiliyor. Ayrıldığım eşimle dostluğumuz devam ediyor. İki çocuğumuz var. Biz hiçbir zaman düşman olamayız çünkü ikimizin en sevdiği insanlar ortak. O yüzden hiç anlatıldığı gibi bir şekilde de olmadı. Ve bu ünlü veya şöhret oldum diye başıma gelmedi. Şuna da değinmek istiyorum, “Parayı buldu...” Ben Türkiye’ye geldiğimde zaten Avustralya’da iki restoranım vardı ve ikisi de son derece başarılı ve gelir getiren restoranlardı. Ben hiçbir zaman buraya gelip, şöhret olup parayı bulmadım. Çok güzel şeyler yaşadım, hâlâ da yaşıyorum. Çok da mutluyum ülkemde olmaktan ama bunun beni değiştirdiğine inanmıyorum.

Somer Sivrioğlu’nun cinsellik itirafı da çok konuşuldu. Ünlü şef kendisine yöneltilen ‘iyi bir yemek yapmak mı, iyi bir seks mi?’ sorusuna da hiç çekinmeden yanıt verdi. İşte Sivrioğlu’nun o sözleri:

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

‘İyi yemek yaparsan iyi bir sekse çok faydası olur zaten (gülüyor). Yemek gibi seks de hayatın bir gerçeği, onu da iyi yapmak çok iyi gusto ister. ‘