Güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay sessizliğini, almış olduğu uluslararası bir ödülle şimdilerde yeniden bozdu.

Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar

Türk sinemanın ve dizilerinin en çok sevilen ve en başarılı oyuncularından biri olan Nurgül Yeşilçay bir süredir setlerden uzak kalsa da başarıları onu mutlu etmeye devam ediyor. Güzel oyuncu sessizliğini, almış olduğu uluslararası bir ödülle şimdilerde yeniden bozdu.

Nurgül Yeşilçay, 2019 senesinde İran’da çekimi yapılan bir filmde oynamıştı. Ünlü oyuncu İran yapımı Beautiful Jinn (Güzel Cin) adlı filmde bir travma sonucu konuşamayan Dilaram adlı bir karakteri oynamıştı. Filmin yapımcılığını Mehrdad Farid’in, üstlenmiş olduğu, yönetmen koltuğunda ise Bayram Fazlı’nın oturduğu bu filmde Nurgül Yeşilçay’a İranlı pek çok ünlü oyuncu eşlik etmişti.

Son Olarak Fox TV ' de Son Nefesime Kadar Dizisinde Rol Almıştı

Son Nefesime Kadar İlk Tanıtımıyla Büyük İlgi Topladı! -
Güzel Cin adlı filmin çekiminin ardından, tam üç sene sonra ABD’den Nurgül Yeşilçay' a ödül geldi. Nurgül Yeşilçay, dünyanın en önemli olarak kabul edilen ve dikkat çeken film festivallerinden biri olan Next Generation Indie Film Awards’da En İyi Kadın Oyuncu ödülü için layık görüldü. Filmde, akıl hastanesinde hademe olarak çalışan Yedullah eşini kaybetmiştir.

Hastaların çok sevdiği ve iyi bir dost olarak gördüğü Yedullah, Dilaram isimli hastaya da aynı şekilde yaklaşmak ve yardımcı olmak ister. İkinci Bahar dizisinde oynadığı Gülsüm rolünden bu yana Türk izleyicilerin çok sevdiği oyunculdur. Nurgül Yeşilçay son olarak ekranlara farklı bir proje olan Son Nefesime Kadar adlı diziyle geldi.  Fox TV’de yayınlanan dizinin reytingleri düşük olunca da beşinci bölümüyle final yapma kararı alınmıştı.
Nurgül Yeşilçay daha sonra bir tiyatro oyunuyla sevenlerinin karşısın da rol aldı. Başarılı oyuncunun Bir Barda Bir Gece adli tiyatro oyununda rol arkadaşı olan Afra Saraçoğlu ile uyumu da çok beğenildi.

Artık Sektörde Çok Fazla Yer Almayabilirim!
Geçtiğimiz günlerde gazetecilere röportaj veren Nurgül Yeşilçay, bu yaz için bir tatil planı olduğunu belirtti. Kariyeri açısından yeni adımlar atabileceğinin sinyalini Nurgül Yeşilçay, televizyonun gün geçtikçe daha da zor bir hâle geldiğini belirterek “Televizyon artık çok zor.

Süreler çok uzun ve yorucu. Artık oyunculuk sektöründe sadece oyuncu olarak yer almayabilirim” şeklinde röportaj verdi. Ünlü oyuncunun bu röportajı sonrası, artık oyuncu olarak piyasa da olmayacağı daha çok kamera arkası çalışacağı gibi söylemler gündeme geldi. Nurgül Yeşilçay bilindiği üzere ülkemizde en beğenilen kadın oyuncular arasında yer alıyor.

Farklı dönemlere damga vuran diziler de yer alan güzel oyuncu İlk kez İkinci Bahar dizisinde seyircilerin beğenisi kazanmıştı. Daha sonra ise İkinci Bahar dizisi ile büyük bir çıkış yakaladı. Bahar rolü ile hafızalar da uzun süre yer etmişti. Hatta dizinin bir de sinema filmi yapılmıştı ve o yıllarda en çok beğenilenler arasında yer almıştı.

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Nurgül Yeşilçay sosyal medyadan duyurdu: Büyük bir kaza atlattım! - Magazin Haberleri - Milliyet
2022 senesi itibari ile 45 yaşına basan ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, 26 Mart 1976’da İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir doğumlu olmasına rağmen o yıllarda babası onu Afyon doğumlu olarak yazdırmış. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de bitirdi. Lise yıllarında izciliğe merak salan ünlü oyuncu, 2001′de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirdi.  2005 yılında Altın Koza en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Eğreti Gelin ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi filmler ile dikkat çekti. Bunun haricinde daha birçok sinema filmi ve dizeler de rol alan güzel oyuncu,  şimdilerde herhangi bir projeye dahil değil. En son Fox yapımı dizi de rol almıştı.