ABD'nin ünlü talk şov sunucusu Oprah Winfrey, doktor Mehmet Öz’ün programında yaşadığı çocukluk travmalarından bahsetti. Büyükannesinin kendisini kamçıyla dövdüğünü söyleyen Oprah Winfrey, büyükbabasının da geceleri odaya dalarak büyükannesini dövdüğünü d

ABD'nin en popüler televizyon programlarından biri olan The Oprah Winfrey Show'u sunan Emmy ödüllü sunucu Oprah Winfrey, Türk asıllı doktor Mehmet Öz’ün "Dr. Oz" adlı programına katıldı. Dünya'da en çok tanınan ekran yüzlerinden biri olan Oprah Winfrey, anlattığıklarıyla şoke etti. Milyar dolarlık servete sahip olduğu bilinen Winfrey, her zaman böyle mutlu olmadığını ve çocukken büyük travmalar yaşadığını dile getirdi.

Magazin Karıştı! Reha Muhtar Deniz Uğur Savaşına Eski Aşk Damga Vurdu! Tamer Karadağlı Uzak Kalamadı! Magazin Karıştı! Reha Muhtar Deniz Uğur Savaşına Eski Aşk Damga Vurdu! Tamer Karadağlı Uzak Kalamadı!

"Suyu karıştırdığım için büyük dayak yedim"

Programda "Sana ne oldu? Travma, Dayanıklılık ve İyileşme Üzerine Sohbetler" isimli kitabını tanıtan Oprah Winfrey, geçmişine dair samimi açıklamalarda bulundu. Mississippi’de geçirdiği çocukluk yıllarında adeta şiddetle büyüdüğünü kaydeden Winfrey, "Bu şiddete katlanmak zorundaydım" diye konuştu. Çocukken yaşadığı birçok travmanın üzerinde büyük izler bıraktığını kaydeden ünlü sunucu, "Büyükanneme kovayla içme suyu getiriken suyla oynadığım için büyükannem beni sopayla dövmüştü" ifadelerini kullandı.

"Kamçı nedeniyle elbisem kan içinde kalmıştı"

"Çocukken şiddetle büyüyen o küçük kızın yaşadıkları için acı duyuyorum" diyen Oprah Winfrey, büyükannesinin kiliseye giderken sırtını kamçıladığını anlattı. Kamçılanan sırtının kan içinde kaldığını kaydeden Winfrey, "Elbisemin arkası kandan kıpkırmızı olmuştu" dedi. Büyüdüğü çevrede şiddetin toplumsal bir olgu olduğunu aktaran Winfrey, "Beni döven büyükannem de büyükbabamdan dayak yiyordu. Büyükannemle uyurken bir gece büyükbabamın odaya girip büyükannemi evire çevire dövmesini asla unutamam" ifadelerini kullandı. 

"Büyükbabam odaya dalıp büyükannemi dövüyordu"

Büyükbabasının defalarca şiddet uyguladığı büyükannesinin de tetikte olduğunu aktaran Winfrey, "Gece kendisini dövmek için geleceğini biliyordu. O yüzde hep tetikteydi" diye konuştu. Ünlü sunucu Winfrey, gece büyükbabasının odaya dalarak büyükannesini dövmeye başlaması nedeniyle büyük travmalar yaşadığını kaydetti. Winfrey, o olaylardan dolayı halen daha kabuslar görerek gecenin bir yarısı uyandığını sözlerine ekledi.