Türk sinema tarihine damga vuran başarılı oyunculardan Perihan Savaş da Türkiye'de yaşanılanlar için isyan eden isimlerden oldu.

Türkiye'de yaşanan yoksullaşmaya, yozlaşmaya ve yaşmaya Yeşilçam'ın emektarlarından Perihan Savaş'tan da tepki geldi.

Yeşilçam'ın yine dev isimlerinden Eşref Kolçak anısına önceki hafta düzenlenen Gemlik Film Festivali’nde açıklamalarda bulunan ve "Türkiye bu aralar hoşuma gitmiyor." sözleri ile önce sosyal medyaya sonra da gündeme damga vuran Perihan Savaş "Burası Türkiye!" diyerek ses yükselten sanatçılardan oldu.

Elkızı'nın Cavidan'ı Perihan Savaş kimdir? Perihan Savaş kaç yaşında, nereli, kaç kez evlendi?

İnsanların çok zor şartlar altında yaşamasına vurgu yapan değerli sanatçılardan Perihan Savaş ülkede yaşanılanlara tepkisini şu sözler ile dile getirdi;

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!

 

"Türkiye bu aralar hoşuma gitmiyor. Çok, çok rahatsız. Bir kere ekonomik zorluklar, pahalılık, insanların geçinememesi, insanların çok zor şartlar altında birkaç işte birden çalışmaya çalışması... O da mümkün olmuyor. Gençlerin durumları, üniversiteyi bitiren gençler iş bulamıyorlar. Hepsi sokaktalar, hepsi bir iş arıyor.

Yani bunlar tabii ki hiç hoşuma gitmiyor. Çok yabancılaşmaya başladık artık. İçimizde çok yabancılar olmaya başladı. Bu Arapça yazılar hiç hoşuma gitmiyor. Burası Türkiye biz Türk’üz. Bunlar hoşuma gitmiyor yani gitmeyen bir sürü şey var."

Gemlik Film Festivali'nde ödül gecesi - Son Dakika Magazin Haberleri