Yıllar sonra yeniden film olarak uyarlanan Sen Hiç Ateş Böceği gördün mü tiyatro oyunu Netflix'te izleyicilerle buluştu. Ancak film eleştirilmeye devam ediliyor. Son olarak Rahşan Gülşan'ın Ecem Erkek eleştirisi ise ağır bulundu. İşte detaylar!

Yılmaz Erdoğan'ın kaleme aldığ ve yayınlandığı dönem bir başyatpıt olan oyun Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü oyunu Netflix için film olarak uyarlandı. Ancak ne uyarlanmak.. Tabi ki kimse efsanenin yerini almasını beklemiyordu ancak bu kadar kötü çıkması da yorumsuz kalamadı.

Başarılı tiyatrocu Ecem Erkek'in başrolünde çekilen film adeta bir hüsran oldu. Film çocuk müsameresi eleştirilerini alırken özellikle filmin tasarım, makyaj, giyim, kurgu, sanat gibi teknik ekibi adeta katletmek için ellerinden geleni ardına koymamamışlar gibi görünüyor. Ancak Rahşan Gülşan'ın eleştirilerinin Ecem Erkek üzerinden gitmesi eleştirileri tersine çevirdi.

"Yalı Çapkını" Dizisi İçin Yapılan Suç Duyurusu Sonrası Soruşturma! "Yalı Çapkını" Dizisi İçin Yapılan Suç Duyurusu Sonrası Soruşturma!

Filmin gerek anlamda bir fiyasko olması gözle görülür bir gerçek. Ancak Rahşan Gülşan'ın eleştirilerinin başarılı oyuncu Ecem Erkek üzerinden gitmesi olayı bambaşka bir yere yaşıdı. Rahşan Gülşan sosyal medya hesabından başarısı aşikar olan Ecem Erkek'i gömerken Masumlar Apartmanı dizisinin yıldızı Merve Dizdar'ı bir fan gibi övünce filmin tartışması başka bir noktaya evrildi. 

Genel anlamda filmin günümüze uyarlanması çok gelişigüzel bulunurken, filmde sanki çocuk müsameresi gibi sahneler, replikler üzerine bir de oldukça kötü bir yaşlandırma makyajı olunca beklenen etkiyi bırakın iyi bir etki bile yaratamadı.

Sen Çal Kapımı dizisinin yıldızı Neslihan Yeldan'da film çıkar çıkmaz izlemiş o da çok belli etmese de filmin kesinlikle kendilerinin oynadığı oyunla karşılaştırılmayacak düzeyde olduğu yorumunda bulunmuştu.  

İşte Rahşan Gülşan'ın eleştiri;