Son Yaz dizisinde sorunlu ve agresif tavırları ile ilgi çeken ayrıca yakışıklılığı ile kızların ilgisini toplayan Akgün'ün gerçek hayatta kim olduğu araştırılmaya başlandı. Son Yaz dizisinde Savcı Selim Kara'nın anlaşma yaptığı Selçuk'un oğlu olan Akgün,

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!
Son Yaz dizisinde sorunlu ve agresif tavırları ile ilgi çeken ayrıca yakışıklılığı ile kızların ilgisini toplayan Akgün'ün gerçek hayatta kim olduğu araştırılmaya başlandı. Son Yaz dizisinde Savcı Selim Kara'nın anlaşma yaptığı Selçuk'un oğlu olan Akgün, merakla araştırılmaya başlandı. Son Yaz dizisinde dışarıdan bakıldığında soğuk, sorunlu ve tehlikeli bir karakter olarak görünen Akgün'ün içi bambaşkadır. Her ne kadar sert bir tavır sergileyip soğuk görünse de Akgün, duygusal bir insandır. Akgün'ü alıp yanında İzmir Çeşme'de bulunan Adalet Sitesi'ndeki evine götüren Selim Kara, Akgün'ün içindeki duygusal yanı görmüştür. Peki, Son Yaz Akgün kimdir ? Son Yaz Akgün, Alperen Duymaz kimdir ? Alperen Duymaz boyu kaç, nereli ? Son Yaz Akgün, Alperen Duymaz'ın daha önce oynadığı diziler neler ?

Son Yaz Akgün kimdir ?

Son Yaz dizisinde bulunan Akgün karakteri suç işlemiş, serseri ve mafyatik bir tiptir. Sorunlu ve sert tavırları ile Akgün, olduğundan bambaşka bir imaj çizmektedir. Kendisini korumak için geçmişte yaşadığı ortamı örnek alan Akgün, yasa dışı işlere bulaşmıştır. Akgün'ü korumak için onu İzmir Çeşme'deki evine götüren Selim Kara ise Akgün'ün içinde duygusal tarafı görmüştür. Akgün duygusal yanını, kendisini korumak için ortaya mümkün olduğunda çıkarmamaktadır. Duygusal yanını herkesten gizleyen ve etrafa kendisini sorunlu gösteren Akgün, aslında çok iyi ve merhametli biridir. Bu yanının dışında Akgün, Yağmur'u da çok sevmektedir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Akgün'de nasıl bir değişim olacak göreceğiz.

Son Yaz Alperen Duymaz kimdir ? Alperen Duymaz kimdir ?

Alperen Duymaz, şimdilerde Son Yaz dizisinde başrol oynamaktadır. Son Yaz dizisinde Akgün karakterine hayat veren oyuncu, daha önce pek çok başarılı yapım da yer almıştır. Alperen Duymaz, 3 Kasım 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. 28 yaşında olan Alperen Duymaz, hayatına Ankara'da devam etmiştir. Ankara'da bulunan  Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına gitmiş ve mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda aldığı oyunculuk eğitiminden sonra oyunculuğa başlamıştır. Alperen Duymaz, 2015 senesinden beri ekranlarda oyunculuk yapmaktadır. Hem oyunculuk hem de modellik yapmaktadır. Oyunculuğun yanında modellik de yapan Alperen Duymaz'ın boyu 184'dür. Alperen Akgün hem yakışıklılığı hem de yeteneği ile bugüne kadar yer aldığı dizilerde genellikle başrol oyuncusu olmuştur. Alperen Akgün'ün ilk oyunculuk deneyimi ise 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisindeki Cesur karakteri ile olmuştur.Alperen Duymaz'ın daha önce oynadığı diziler;

2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Cesur)
2015 – Acı Aşk (Ali)
2016 – Bodrum Masalı (Ateş)
2018 – Çukur (Amir Emrah)
2018 – Çarpışma (Kerem)
2020 – Zemheri (Ayaz)
2020 – Son Yaz (Akgün)

Alperen Duymaz, sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Son Yaz dizisinde Akgün karakterine hayat veren Alperen Duymaz'ın instagram hesabı herkese açıktır. Alperen Duymaz'ın Instagram hesabı kullanıcı adı @alperenduymaz 'dır.