Yaz sezonunun en iyi çıkışını yakalayan Tozluyaka dizisi "klasik hikaye" bekleyenleri ters köşe yapacak.

FOX TV ekranlarında ikinci bölümü ile adeta reytingleri sallayan yeni dizi Tozlu Yaka, tam da bir Emre Kınay klasiği denerek eleştiri alırken konusu deşifre oldu.

İlk bölümü 27 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan NTC Medya yapımı televizyon dizisi Tozluyaka'nın başrollerinde Emre Kınay, Dolunay Soysert ve Tayanç Ayaydın yer alıyor ve başarılı oyunculukların sahne aldığı dizide üst ve alt sınıfa ait iki arkadaş grubunun bir cinayet ile karşı karşıya kalması konu edilirken hikayenin konu örgüsünde ise eski bir "aşk" hikayesi bekleniyordu.

Tozlu Yaka Dizisi Nerede Çekiliyor?

İzleyicilerin Emre Kınay'ın eski dizisi olan Güneşi Beklerken adlı dizideki hikayesini bekleyenler ve bu sebeple de Tozluyaka'yı eleştirenler yanıldı.

Güneşi Beklerken'de olduğu gibi karşı karşıya kalan iki çocuğun da babası çıkan Emre Kınay'ın hikayesi bu dizi de farklı.

İddiaya göre Tozluyaka dizisinde, Kenan (Emre Kınay) alt sınıfa ait ve intikam hırsı ile yer alan Kaan Miraç Sezen'in can verdiği Ali karakterinin annesi rolünde yer alan Dolunay Soysert'in beklendiği gibi eski aşkı değil.

Dizideki cinayetin, yani Vefa'nın azmettiricisi olan Berk'in babası rolünde Kenan'ı canlandıran Emre Kınay, tam da beklendiği gibi Ali'nin babası ancak işte ters köşe de burada başlıyor.

İddiaya göre; Kenan idealist ve harbi delikanlı olan Ali'nin babası ancak Dolunay Soysert'in yani anne Derya'nın eski sevgili değil. Zaten Dolunay Soysert yani Derya da gerçek "anne" değil.

Kafanız iyice karıştıysa açıklayalım bomba ifşayı;

Tozluyaka Episode 1 English Subtitles Explained | AYISHA THOUSIF

Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor! Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor!

Emre Kınay yani Kenan, Dolunay Soysert'in canlandırdığı Derya'nın kardeşinin eski aşkı. Derya'nın kardeşi ise Kenan'dan bir çocuk dünyaya getirerek intihar eder ve işte tam da bu sebeple Derya ve Kenan'ın düşmanılığı başlar.

Yani Emre Kınay bu hikayede olanlardan habersiz dürüst bir erkeğin aksine zamanında bir kadının bile isteye hayatını mahvetmiş ve şimdiki azmettirici katil olan oğlundan da çok farkı olmayan bir "kötü baba"

Sonuç itibari ile yine yarım kalmış bir aşk hikayesi bekleyenler ve erkenden bu sebeple diziyi taşlayanlar yanıldı gözüküyor.